Teatr oknem na świat dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej

1358
fot. WTZ, Kościuszki 38
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

„Teatr moim oknem na świat” to cykl zajęć teatralnych, w których biorą udział uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych przy ulicy Kościuszki w Skarżysku-Kamiennej. Pomogą im one w rozwoju kreatywności i kształceniu wyobraźni.

Zajęcia z cyklu „Teatr moim oknem na świat” rozpoczęły się w maju. Uczestnicy już mają za sobą pierwszy etap – udział w przedstawieniu teatralnym oraz w warsztatach teatralnych w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

Podczas wizyty w kieleckim teatrze uczestnicy obejrzeli spektakl „Pięciu Nieudanych”. Była to opowieść o piątce wesołych przyjaciół z „koślawego domu, który w każdej chwili może runąć”, a motywem przewodnim wzajemna życzliwość, zrozumienie i przyjaźń.

Po spektaklu wszyscy uczestniczyli w zajęciach teatralnych mających na celu przybliżenie wiedzy zarówno o warsztacie aktorskim, jak i lalkarstwie. Pod kierunkiem aktorów wystawili krótką interpretację bajki „Czerwony Kapturek” oraz uczyli się jak tworzyć kukiełki. Każdy z uczestników projektu wykonał własną lalkę.

W kolejnych etapach to uczestnicy wykonają mobilny teatr kukiełkowy, a potem wystawią kilka spektakli, m.in. dla innych zaprzyjaźnionych ośrodków w województwa świętokrzyskiego oraz dla uczniów i seniorów ze Skarżyska i okolic. Prace są już rozpoczęte: scenariusz wybrany, powstaje scena, są projekty kukiełek.

– Udział w tych zajęciach pozwolił na kształcenie wyobraźni twórczej, rozwijanie własnej kreatywności i ekspresji twórczej. Dla wielu uczestników możliwość bycia na scenie i wyrażenie własnych emocji było dużym przeżyciem, ale jednocześnie powoduję, że przełamują swoje zahamowania przed publicznym występem – informuje Izabela Ludew, instruktor Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Zajęcia „Teatr moim oknem na świat” prowadzi Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych, a współfinansuje go Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here