Uczestniczki strajków kobiet wśród licznych haseł używały też cytatów z piosenek zespołu happysad. Bardzo się to muzykom pochodzącej ze Skarżyska-Kamiennej grupy spodobało.

Protesty kobiet zalały cały kraj. Choć ich nasilenie już opadło, to kobiety nadal wychodzą na ulice, aby zaprotestować przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Uwagę podczas manifestacji zwracała nie tylko skala protestów, ale też hasła, jakie protestujący nieśli na kartkach, kartonach czy transparentach.

Wśród nich były fragmenty, czasami lekko zmodyfikowane, utworów zespołu happysad. Jak się okazuje, teksty kapeli świetnie opisują rzeczywistość i pasują do bieżących wydarzeń. Ale to w sumie nie dziwi nikogo, kto słucha happysad.

Protestanci użyli tekstów między innymi tych piosenek:

  • My się nie chcemy bić
  • Nic nie zmieniać
  • Nie ma nieba
  • W piwnicy u dziadka

Zespół pochwalił się tym faktem i umieścił zdjęcia od swoich fanek i fanów w sieci.

Łukasz Cegliński, gitarzysta zespołu, powiedział nam, że cała ekipa była nie tylko dumna, ale też i wzruszona.

– Ja to mam miłość do tych ludzi totalną. Za to, że z takimi hasłami idą protestować, że walczą w naszym imieniu z naszymi piosenkami na banerach. To jest dowartościowujące bardzo. Poza tym to megawzruszające. Każde takie zdjęcie dodaje skrzydeł człowiekowi. Ci ludzie są dużo młodsi od nas, pewnie czasem moglibyśmy być ich rodzicami, więc jest to dla autora tych tekstów i dla zespołu jakiś dowód na ich ponadczasowość. Ale też trochę smutne to jest, że były pisane w okresie demokracji, a teraz młodzi idą z tymi tekstami o nią walczyć. Walczyć o wolność i demokrację – powiedział Łukasz Cegliński.

Zapraszamy do galerii. Zobaczcie zdjęcia z protestów i posłuchajcie piosenek, z których hasła zostały zaczerpnięte.

 

Wstecz

1. My się nie chcemy bić

 

My się nie chcemy bić,
My się chcemy całować!
My się nie chcemy bić,
My się chcemy całować! Całować!

 

Wstecz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here