Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Nieczęsto mamy okazję posłuchać w Skarżysku bluesa w profesjonalnym wykonaniu. A występ amerykańskiej kapeli The John Clifton Blues Band doskonale oddał ducha tego stylu muzycznego.

Zespół The John Clifton Blues Band zawitał do Skarżyska w ramach swoje polskiej trasy koncertowej na zaproszenie klubu CBArt i Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. A ponieważ klub CBArt jest w remoncie, koncert odbył się w Semaforze. Była to już druga wizyta zespołu w naszym mieście.

Zanim na scenie pojawili się amerykańscy bluesmani, wystąpił nasz rodzimy zespół Doba Czadu. Choć w niepełnym składzie, bo bez perkusji, skarżyscy muzycy wprowadzili publikę w odpowiedni nastrój grając klasykę polskiego rocka.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zespół The John Clifton Blues Band przybył do Skarżyska aż z Kalifornii. Aktualnie odbywają trasę po naszym kraju. Amerykańscy muzycy wykonują głównie west coast blues, czyli blues rodem z zachodniego wybrzeża USA. Szybkie piosenki, z pogranicza bluesa i rock’n’rolla nie mogły się nie podobać. Gościnnie na harmonijce zagrał Michał Kielak.

Wcześniej tego samego dnia amerykańscy muzycy odwiedzili Muzeum im. Orła Białego. John Clifton jest miłośnikiem militariów, głównie z okresu powojennego. Muzycy zaliczyli przejażdżkę flagowym pojazdem muzeum – transportowcem BTR-60.