Wspaniała wiadomość! Tosia Majewska ze Skarżyska przejdzie ważną operację serca!

1343
Tosia Majewska
Tosia Majewska; fot. archiwum prywatne
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Ta wiadomość spadła na Tosię i jej bliskich jak grom jak z jasnego nieba. Ale to bardzo dobra wiadomość. Maleńka dziewczynka została zakwalifikowana do operacji serca, która wydatnie przyczyni się do poprawy jej stanu zdrowia.

Niespełna dwuletnia Tosia Majewska urodziła się z wadą serca HLHS (z ang. hypoplastic left heart syndrome – zespół niedorozwoju lewego serca), czyli niewykształconą lewą komorą serca. Przeszła już mnóstwo zabiegów i operacji, ale, potrzebne są kolejne, w tym ta nadchodząca.

Bliscy Tosi i grupa osób zaangażowanych w pomoc dziewczynce, zwana Armią Tosi, cieszą się niezmiernie. O zakwalifikowanie się na operację nie było łatwo, ale się udało.

Tosia Majewska z mamą Agatą
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Tak napisała na grupie dla Tosi na Facebooku jej mama Agata Stando.

Agata Stando, mama Tosi:

Prawie dwa lata temu zaczęliśmy walkę o serce naszej Tosi. Setki udostępnień, setki licytacji, tysiące uzbierane na zbiórce Tosi, aby zabezpieczyć jej połowę serduszka.

Setki kilometrów przejechanych do różnych specjalistów/klinik. Nie zliczę godzin przez telefon oraz wysłanych e-maili do różnych klinik zajmujących się wrodzoną śmiertelną wadą serca, jaką jest HLHS. Ta walka była ciężka… Dlaczego była?

Ponieważ dziś odbyła się ostatnia konsultacja kwalifikująca Tosię do operacji! Tosia zostaje zakwalifikowana do szpitala w Krakowie!

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy walczyli o serce mojej córki! Każdemu z osobna dziękuję! Dziękuję tym, którzy nie zwątpili nawet na sekundę oraz tym, którzy powiedzieli, że się nie uda. Udało się! Dziękuję za Wasz każdy przekazany oraz wylicytowany przedmiot.

 

Antosia Majewska przejdzie tzw. operację Fontana, która polega na skierowaniu krwi z żył systemowych do krążenia płucnego z pominięciem komory. Dziś dokładny termin operacji jeszcze nie jest ustalony. Dziewczynka musi jeszcze trochę podrosnąć, nabrać wagi, a istotne jest też, żeby bardziej rozwinęły się jej żyły.

Cieszy się też cała społeczność Skarżyska, która zaangażowała się w pomoc dziewczynce. Do tej pory odbyło się wiele wydarzeń charytatywnych, a cały czas trwają licytacje przedmiotów.

Kopciuszek dla Tosi i wszystkich dzieci. Znani skarżyszczanie wystąpili w roli aktorów na scenie MCK

 

Zapraszamy na grupę Tosi na Facebooku, gdzie można nie tylko dowiedzieć się, co dzieje się u Tosi, ale też licytować różne, mniejsze i większe, rzeczy i usługi, a dochód z nich będzie przeznaczony na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji dziewczynki.

Oto link:

https://www.facebook.com/groups/146446317411949/