Wystartował turniej piłki nożnej na Dolnej Kamiennej. Jubileuszowy zaczął się tam, gdzie przed laty – na boisku przy klasztorku

868
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Rozpoczęła się jubileuszowa 25. edycja Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej o Mistrzostwo Skarżyska-Kamiennej Dolna Kamienna 2022. Jako nawiązanie do dawnych edycji było rozegranie pierwszych meczów na boisku przy klasztorku oo. franciszkanów. Tam dawniej odbywały się mecze.

Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Skarżyska-Kamiennej Dolna Kamienna 2022 odbywa się w tym roku po raz 25. Tak długa historia czyni ten turniej jedną z najdłużej odbywających się obecnie imprez sportowych w mieście.

Obecnie turniej rozgrywany jest na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 8, ale przez pierwszych kilkanaście lat mecze były grane na boisku w Rynku przy klasztorku. Dwa pierwsze, niedzielne, mecze tegorocznego turnieju odbyły się właśnie tam. Było to nawiązanie do tamtych, już dość odległych lat.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Wielu dziś grających w turnieju piłkarzy pamięta jednak jeszcze mecze obok klasztorka, jak Maciej Gąska, który podzielił się wrażeniami na Facebooku.

– Wszystko zaczęło się 25 lat temu, kiedy Marek Gąska zorganizował pierwszy wakacyjny turniej piłki nożnej. Wtedy jako 10-letni chłopiec pierwszy raz grałem w turnieju, który z biegiem lat nabierał popularności. Pamiętam czas, kiedy w turnieju brało udział blisko 500 osób. Wczoraj miałem okazję przypomnieć sobie ten super czas i zagrać w  meczu otwarcia 25. turnieju piłki nożnej na Arenie Klasztorek – napisał Maciej Gąska.

Marek Gąska organizuje turniej do dziś, a razem z nim Adam Ciok oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Dolna Kamienna.

W dwóch pierwszych meczach w kategorii młodzików Karier Kościelne pokonał 5:0 FC SKO, a wśród seniorów Elba zremisowała 1:1 z Fischer Automotive.

Pozostałe mecze turnieju będą się już odbywać na boisku przy SP 8. Turniej potrwa do 17 lipca 2022 roku.

Ostatniego dnia, poza meczami finałowymi, odbędzie się festyn rodzinny z atrakcjami. W programie przewidziano też turniej FIFY, na który zaprosi firma Scarnet, dostawca internetu w Skarżysku-Kamiennej. Więcej szczegółów podamy wkrótce.

Poniżej prezentujemy terminarz turnieju, ale należy brać pod uwagę, że może się on zmienić. Ewentualne zmiany można śledzić w wydarzeniu na Facebooku oraz na tablicy wyników przy boisku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here