Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Dziewiąty w historii skarżyskiego UTW rok nauki trwa już od kilku dni, a w środę odbyła się jego uroczysta inauguracja.

Po raz drugi w ostatnich dniach w Skarżysku wybrzmiał studencki hymn „Gaudeamus igitur”. Po studentach ze Społecznej Akademii Nauk, którzy zainaugurowali rok akademicki kilka dni temu, zaśpiewali go słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kolejny rok nauki symbolicznie otworzył prezydent Konrad Krönig, który życzył uczestnikom zajęć powodzenia i wytrwałości.

Skarżyski Uniwersytet Trzeciego Wieku działa już dziewiąty rok. I tym razem na studentów seniorów czekać będzie wiele zajęć, w tym językowych, praktycznych czy rekreacyjnych. A że nie samą nauką człowiek czyje, to w programie są też liczne zajęcia rozrywkowe, wycieczki, zabawy taneczne i koła zainteresowań.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

W części artystycznej inauguracji wystąpili właśnie między innymi uczestnicy zajęć działający w kołach zainteresowań. Rozpoczął ją chór Mezzoforte działający pod kierunkiem Iwony Wojciechowskiej. Poza wspomnianym „Gaudeamus igitur”, chór wykonał hymn skarżyskiego UTW, czyli „Piosenkę seniora”.

Piosenka seniora

Uniwerek ma Skarżysko, dla seniorów wielka sprawa,
w życiu, w trzecim wieku ludzi do działania chce obudzić.
Wykładowcy, instruktorzy, kierownictwo oraz rada,
program stadiów będą tworzyć, twórcze życie nam układać.

Odchowane dzieci wnuki, my się bierzemy do nauki,
i choć lata nie te już, świat zwiedzamy wszerz i wzdłuż.
Na bok wnuki, na bok dzieci, bo nam czas za szybko leci,
chociaż w ciele skrzypi gnat, my z nauką za pan brat.

Uniwerek Ci pomoże, byś nie był na bocznym torze.
Nie trap się, że czas przemija, tu talenty swe rozwijaj.
Choć młodości dni odeszły, dla nas życie nie czas przeszły.
Przeciwności bierz za bary. Z duchem! Bo nie jesteś stary!

Słowa: Maria Wrzeszczewicz
Muzyka: Iwona Wojciechowska

Na koniec uroczystości wystąpił z kolei zespół Perły z Lamusa, również działający w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ta grupa kierowana jest przez Annę Tchórzewską. Niezwykle lubiane i zawsze gorąco przyjmowane, nie tylko na skarżyskich scenach, Perły nie mogły zejść ze sceny bez bisów.

Poza zespołami złożonymi z seniorów, na scenie wystąpili też Patrycja Zarychta oraz uczestnicy Studia Dramy, a swoje taneczne umiejętności zaprezentowali Julia Kutera i Sebastian Sitek ze szkoły tańca Respect Dance.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Skarżysku działa od 2008 roku. Co roku uczestniczy w zajęciach około 250 słuchaczy. W zamierzeniu ma on nie tylko szerzyć wiedzę wśród osób starszych, ale również aktywizować ich i podtrzymywać więzi społeczne wśród tej grupy wiekowej. Słuchaczem skarżyskiego UTW może zostać każda osoba powyżej 50. roku życia, nieczynna zawodowo lub bezrobotna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here