Dla wszystkich, którzy wakacje 2020, czy to w całości, czy w części, spędzą w Skarżysku-Kamiennej, przygotowaliśmy informator wakacyjnymi wydarzeniami, które będą organizowane przez miejskie instytucja sportowe i kulturalne.

Na wakacyjne imprezy zapraszają:

  • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
  • Muzeum im. Orła Białego
  • Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
  • Miejskie Centrum Kultury

Zapraszamy!

Wstecz

1. Biblioteka publiczna – Wakacyjna Akademia Detektywistyczna

Tegoroczne wakacje w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skarżysku-Kamiennej będą się odbywać pod hasłem: „Wakacyjna Akademia Detektywistyczna”

W obecnej sytuacji epidemiologicznej związanej z koronawirusem wiele zajęć dla dzieci będzie miało zmienioną formę na on-line. Część spotkań, przy sprzyjającej aurze zamiast wirtualnie, będzie mogło się odbywać w plenerze o godzinie 12.00 (na placu przed wejściem do Filii nr 2 przy ulicy Sezamkowej).

Małym czytelnikom biblioteka proponuje zdobycie Dyplomu Genialnego Detektywa dzięki zabawie, którą należy rozpocząć oczywiście od odwiedzin w bibliotece i wypożyczenia książki. Uczestnicy zabawy proszeni są o odebranie zaproszenia z zadaniami – Detektyw Zagadka i wpisania swojego imienia.

Aby odkryć wszystkie tajemnice i zagadki koniecznie odwiedźcie bibliotekę w wakacje, gdzie uzyskacie więcej informacji na ten temat.

Na początek Biblioteka poleca:

Marcin Wicha – „Genialni detektywi” jest to opowieść z serii Bolek i Lolek

Bolek i Lolek zakładają profesjonalne Biuro Śledcze BiL. Rozwiązują zagadki i łapią bandytów. Prawdziwa przygoda zaczyna się, gdy chłopcom wpada w ręce mapa ukrytego skarbu. Ostatnią część książki stanowi „Poradnik detektywa” z różnymi łamigłówkami, krzyżówkami, kolorowankami, zagadkami detektywistycznymi, zgadywankami dla dzieci.

 

fot. Pixabay
Wstecz