Katarzyna Winiarska oddaje krew już od 10 lat i oddała jej już ponad 10 litrów
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Wakacyjna Kropla Krwi to zbiórka krwi zainicjowana przez skarżyski oddział PCK. Krew można było oddać w Miejskim Centrum Kultury.

Ponad pięć litrów krwi udało się zebrać w sobotnie przedpołudnie w MCK. Na apel Polskiego Czerwonego Krzyża odpowiedziało kilkanaście osób. Każdy, kto oddał życiodajną krew otrzymał upominek, a dodatkowo weźmie udział w losowaniu nagród od firmy Medos Parapety.

Wśród krwiodawców była m.in. Katarzyna Winiarska, która oddała w swoim życiu już ponad 10 litrów krwi. Oddaje ją m.in. w swoje urodziny. Jak twierdzi, robi sobie taki właśnie prezent, ale to tak naprawdę prezent dla innych. – Oddaję krew od 2007 roku. Zawsze w walentynki i w moje urodziny, a także podczas akcji specjalnych jak dzisiejsza. Być krwiodawcą było moim marzeniem, tym bardziej, że moja krew grupy 0Rh+ jest bardzo chodliwa – powiedziała.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Zbiórka krwi była okazją do wręczenia kolejnego roweru trójkołowego we wspólnej akcji PCK i fundacji Eco-Textil. Tym razem wygodny i praktyczny rower trafił do Teresy Młodawskiej z Sorbina, a będzie jej służył m.in., jak powiedziała, do robienia zakupów.

Wakacyjna Kropla Krwi odbyła się po raz pierwszy i, jak mówi Barbara Lipnicka z PCK, w planach są kolejne edycje. Jest to tym samym kolejna zbiórka krwi w Skarżysku obok m.in. Letniego Konkursu dla Krwiodawców, Motoserca czy akcji „Młoda krew ratuje życie”.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to