REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Przed nami wyjatkowe wydarzenie, a mianowicie możliwość obejrzenia niezwykłych jak zawsze obrazów Ryszarda Rosińskiego. Skarżyski artysta tym razem zilustrował tarota. Po wernisażu wystawy koncert zagra zespół Boanerges – Kolektyw Transowo-Industrialny.

Okazja do podziwiania obrazów Ryszarda Rosińskiego nie zdarza się często. Dlatego warto zarezerwować sobie sobotni wieczór, aby zobaczyć dzieła malarza ze Skarżyska-Kamiennej.

Zobacz relację z wernisażu wystawy „Tarot” z obrazami Ryszarda Rosińskiego:

Fenomen na skalę światową w Skarżysku. Ryszard Rosiński zilustrował tarota, a my możemy to podziwiać

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Tym bardziej warto, że to zupełnie nowe prace. Tym razem Ryszard Rosiński sięgnął po talię kart tarota i zamienił w obrazy tzw. Arkana, czyli karty podstawowe talii. Poniżej prezentujemy próbkę tego, co zobaczymy na wystawie.

Gdy Piotr Gibaszewski zaproponował zilustrowanie talii Tarota, podszedłem do tego pomysłu bardzo sceptycznie. Jednak po kilku rozmowach dałem się przekonać i podjąłem rękawicę, głównie, dlatego że zaintrygował mnie mistycyzm związany z całym zjawiskiem przepowiedni, a w szczególności Tarota. 22 karty podstawowe, tzw. Arkana, potraktowałem w sposób najbardziej mi bliski, czyli w konwencji surrealistycznej symboliki a symbole to właśnie istota kart. Od początku zakładałem, że obrazy te mają stanowić całość, cykl, ale też, aby każdy mógł funkcjonować niezależnie od pozostałych. Zakładałem również termin dwuletni na wykonanie tego zadania, ale jak zwykle życie koryguje wszelkie założenia, a więc się nie poddaję i ciąg dalszy nastąpi.Ryszard Rosiński

Wernisaż wystawy Ryszarda Rosińskiego „Tarot” odbędzie się w sobotę 18 listopada 2023 roku o godz. 18.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Słowackiego 25.

ryszard rosinski tarot
Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na wernisaż wystawy Ryszarda Rosińskiego „Tarot”

Po wernisażu zapraszamy na koncert zespołu Boanerges – Kolektywu Transowo-Industrialnego. Jak określają się muzycy, są miłośnikami prymitywizmu i hałasu, który splatają w plemienne rytuały z przemysłowym zgrzytem.

Koncert odbędzie się o godz. 19.00 w Kawiarni Muzycznej MCK.

boanerges koncert
Koncert zespołu Boanerges – Kolektyw Transowo-Industrialny odbędzie się w MCK w Skarżysku-Kamiennej

Wstęp na wernisaż i koncert są bezpłatne.

Wystawa Ryszarda Rosińskiego „Tarot” będzie czynna do 30 grudnia 2023 roku.

Zapraszamy!

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to