Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2022 w Skarżysku: Skromnie, ale z wystrzałowym finałem

1803
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Finał WOŚP 2022 w Skarżysku-Kamiennej siłą rzeczy wskutek pandemii musiał być skromniejszy. Najważniejsze jednak są pieniądze. Te wciąż są liczone.

Ograniczenia wywołane pandemią koronawirusa nie pozwoliły na przeprowadzenie finału WOŚP w Skarżysku-Kamiennej w takiej formie, jak zazwyczaj.

W tym roku mieliśmy jeden sztab, największy i najdłużej działający w Skarżysku, czyli w Miejskim Centrum Kultury. Na ulice naszego miasta w niedzielę, 30 stycznia 2022 roku, wyszło ponad 130 wolontariuszy.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Do godziny 20.00 „najbogatszą” puszkę miał Adam Ciok. Skarżyskiego samorządowca raczej nikt już nie przebije. Rok temu również on zebrał najwięcej.

Ostateczny wynik finansowy sztabu WOŚP w MCK poznamy w poniedziałek po południu. Zeszły rok był rekordowy w Skarżysku i zobaczymy, czy uda się pobić rekord po raz kolejny.

AKTUALIZACJA:

51 725,42 zł – tyle zebrano w sztabie MCK Skarżysko-Kamienna

w tym:

  • 46 634,92 zł – zbiórka
  • 1368,50 zł – aukcje na Allegro
  • 3722 zł – e-skarbonka

Najskuteczniejsi wolontariusze:

  • Adam Ciok – 6074,80 zł
  • Patrycja Topolowska – 1713,12 zł
  • Maja Ruszkowska – 1507,55 zł

W tym roku aukcje sztabu z MCK prowadzone były na Allegro, a w MCK można było kupić jedynie wybrane gadżety, w tym dużo książek. Sztab ma też swoją e-skarbonkę, na którą wciąż (do 31.01) można wpłacać pieniądze. Znajduje się ona tutaj:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/krpxa3

Gdy wolontariusze wracali z puszkami do sztabu, w MCK trwał koncert kolęd, pastorałek i piosenek zimowych pt. „Przyprószone śniegiem”. Na scenie wystąpili podopieczni Szkolnego Studia Piosenki II LO w Skarżysku pod kierownictwem pani Katarzyny Bojczuk, a także Michał Bojczuk, wokalista, instruktor MCK oraz jego podopieczni ze Studia Piosenki Michała Bojczuka z MCK.

O godz. 20.00 przyszła pora na światełko do nieba. Wzorem ostatniego sylwestra na Placu Staffa zrezygnowano z fajerwerków. Zamiast nich były pochodnie, zimne ognie, a ekipa Muzeum im. Orła Białego pojawiła się pod MCK z armatą, z której oddano wystrzał.