Warsztaty terapii zajęciowej Tęcza mają nowego busa

2066
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Nowy 17-osobowy bus już służy kadrze i podopiecznym warsztatów terapii zajęciowej przy stowarzyszeniu Tęcza. Darczyńcy i samorządowcy przekazali go uroczyście nowym użytkownikom.

Bus marki IVECO zastąpił dotychczasowy 22-letni już pojazd tej samej marki. O tym, jak bardzo nowy pojazd przyda się warsztatom, niech świadczy fakt, że auta pokonują tam dziennie blisko dwieście kilometrów dowożąc na warsztaty, a potem do domów podopiecznych pochodzących nie tylko z gmin powiatu skarżyskiego, ale również z ościennych powiatów.

Auto kosztowało 270 tysięcy złotych i zostało sfinansowane z kilku źródeł. Najwięcej, bo aż 220 tysięcy złotych przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji i Osób Niepełnosprawnych. Pieniądze na nowy samochód wyłożyli:

  • PFRON – 220 tysięcy złotych
  • Powiat Skarżyski – 28 tysięcy
  • Gmina Bliżyn – 5 tysięcy
  • Gmina Łączna – 5 tysięcy
  • Miasto i gmina Suchedniów – 5 tysięcy
  • MPWiK Skarżysko-Kamienna – 2 tysiące
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Kierownik WTZ Dariusz Stachura dziękował darczyńcom za nowy pojazd, a franciszkanin ojciec Grzegorz Gut dokonał poświęcenia pojazdu.

– To cudowna chwila, ponieważ mamy nowy samochód, która da komfort i bezpieczeństwo uczestnikom warsztatów. Dziękuję za współpracę darczyńcom, w tym samorządowcom – powiedział starosta Artur Berus, któremu w udziale przypadło zamontować tablice rejestracyjne na pojeździe.