Zalety szybkich pożyczek na 90 dni

245
Image by Gosia K. from Pixabay
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Oferta pożyczek od firm pożyczkowych cieszy się ogromną popularnością. Wpływają na to przede wszystkim elastyczne warunki oferowane klientom przez instytucje pozabankowe. Wysokie kwoty, niskie oprocentowanie, szybkość wydania decyzji o wydaniu pożyczki to tylko kilka głównych zalet. Coraz popularniejszą formą kredytowania w takich firmach są pożyczki na 90 dni.

Potrzeba nagłego zasilnia domowego lub firmowego budżetu może przytrafić się każdemu. Nie zawsze można sobie pozwolić na skorzystanie z oferty tradycyjnego banku, głównie ze względu na liczne formalności, mało atrakcyjne warunki i często ukryte koszty. Rozwiązaniem jest wówczas oferta firm pożyczkowych.

Pożyczki na 90 dni coraz popularniejsze

Elastyczność oferty firm pożyczkowych przejawia się w wielu aspektach. To, co skłania pożyczkobiorców do skorzystania z ich oferty to głównie:

 • bogata oferta pożyczek
 • szybka decyzja o przyznaniu pożyczki
 • minimum formalności
 • atrakcyjne warunki finansowe
 • elastyczne warunki spłaty
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Popularność szybkich pożyczek sprawiła, że instytucje finansowe systematycznie rozszerzają swoją ofertę. W asortymencie pożyczek znajdują się zarówno pożyczki krótkoterminowe, np. chwilówki na 30 dni, ale są jak i długoterminowe, np. roczne.

W tej ofercie są też pożyczki krótkoterminowe o nieco dłuższym okresie spłaty, a mianowicie pożyczka na 90 dni udziela na czas wynoszący dokładnie trzy miesiące. Są one kierowane głównie do osób chcących uregulować swoje zobowiązanie finansowe dość szybko, ale nie błyskawicznie.

Pożyczki na 90 dni ich zalety

Pożyczki pozabankowe na 90 dni często są reklamowane jako najbardziej elastyczne. Trzymiesięczny okres spłaty nie jest ani zbyt krótki, ani zbyt długi. Dzięki temu okres kredytowania z jednej strony nie wpływa na zdolność kredytową w dłuższej perspektywie czasu, a drugiej klienci nie czują presji spłaty wymaganej w ciągu jednego miesiąca jak w przypadku chwilówek 30-dniowych.

Forma zawierania umowy pożyczki na 90 dni online oznacza minimum formalności dla pożyczkobiorcy. Instytucje finansowe, które ich udzielają, mają uproszczoną procedurę względem kredytów bankowych, co może się wiązać z nieco wyższymi kosztami, ale za to pozwala na to, aby pożyczkę na 90 dni mogli zaciągnąć klienci o różnej sytuacji finansowej i zdolności kredytowej.

Zalety pożyczek na 90 dni w skrócie:

 • szeroka oferta rynkowa
 • wymagany jedynie dowód osobisty
 • łatwy sposób złożenia wniosku online
 • dostępne bez sprawdzenia BIK
 • spłaty w dogodnych ratach

Warto też wspomnieć o wadach pożyczek na 90-dniowy okres względem pożyczki błyskawicznej, ale w tym przypadku są to zazwyczaj jedynie wyższe koszty spłaty, co wynika z większej liczby rat.

Kwota, na jaką może opiewać pożyczka na 90 dni, to najczęściej od 500 zł do 50 000 złotych. Koszty są różne w zależności od firmy oferującej szybkie pożyczki, jednakże wśród ofert pożyczek na 3 miesiące można też spotkać takie, gdy pożyczka oferowana jest przy RRSO 0%. Zazwyczaj jednak dotyczy to pierwszej pożyczki zawieranej przez danego klienta.

Kto może dostać pożyczkę online na 90 dni?

Oferta instytucji finansowych przy tego typu pożyczkach sprawia, że może sobie na nią pozwolić szeroka grupa klientów. Szczegółowe warunki różnią się pomiędzy poszczególnymi z instytucji finansowych, jednakże są podobne, co wynika z przepisów prawa.

Podstawowe kryteria do ubiegania się o pożyczki na 90 dni:

 • polskie obywatelstwo i miejsce zamieszkania w Polsce
 • ukończone 18 lat (w wyjątkowych sytuacjach 21 lat)
 • posiadanie dowodu osobistego
 • posiadanie konta bankowego
 • dochód umożliwiający spłatę w terminie
 • prawidłowe wypełnienie wniosku o pożyczkę przez internet

W poszukiwaniu instytucji finansowej oferującej pożyczki na 90 dni warto skorzystać z internetowych kalkulatorów i porównywarek. Poza wieloma ofertami jednocześnie, porównywarki pożyczek dzięki kilku kliknięciom pozwalają na przejście do wypełnienia wniosku online. Krótki czas od momentu zapoznania się z ofertą instytucji finansowych do chwili, gdy pieniądze wpływają na konto, to również ogromny atut.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to