Starostwo wstrzymuje budowę zawalonej hali – co dalej z inwestycją?

1068
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej przesłało swoje stanowisko w sprawie zawalenia się jednej ze ścian hali sportowej budowanej dla II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Technicznych.

W niedzielę, 21 lipca 2019 roku, zawaliła się jedna ze ścian hali. Aktualnie trwa badanie przyczyn. Starostwo Powiatowe, które jest inwestorem, wydało oświadczenie, które prezentujemy poniżej.

Do upadku ściany przyczyniły się silne wichury. Spadła ona na sąsiednią działkę, na której akurat przebywali mieszkańcy. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało:

Więcej o katastrofie budowlanej na budowie hali:

Zawaliła się ściana hali budowanej dla Mickiewicza i Elektryka. Było o krok od tragedii

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

 

Oświadczenie Starostwa Powiatowego w Skarżysku:

Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej informuje, że w związku ze zdarzeniem na budowie, jakie miało miejsce 21 lipca br., przy inwestycji realizowanej w ramach projektu „Rozbudowa infrastruktury II Liceum Ogólnokształcącego o halę sportową łączącą zaplecze sportowe II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej” bezzwłocznie po otrzymaniu od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego decyzji zostanie zlecona przez powiat ekspertyza wraz z oceną techniczną pozostałych robót.

Ekspertyza ma ustalić przyczynę przewalenia się ściany oraz określić czy konstrukcja hali, która do tej pory została wybudowana, jest wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną.

Obecnie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wstrzymał prace na budowie.

Decyzje dotyczące dalszych losów inwestycji zostaną podjęte po przeprowadzonej ekspertyzie oraz wyjaśnieniu prowadzonych postępowań administracyjnych przez odpowiednie służby.

 

1 KOMENTARZ

  1. Czyżby znowu „Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia: 70 % punktów za niższą cenę” ? Dziwnie się składa, że z podobnych przyczyn z „stolycy regionu” nowe jezdnie prędziutko przypominają te stare, jakie zastąpiły. Biednego nie stać na oszczędzanie – i to jedynie pozorna sprzeczność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here