Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Poruszając się po Skarżysku-Kamiennej, na każdym kroku zauważymy zniszczone tabliczki z nazwani ulic. Władze miasta obiecują rozwiązanie tego problemu.

Tabliczki z nazwami ulic – rzecz niezbędna. Służą głównie osobom spoza miasta, ale kłują w oczy głównie nas – skarżyszczan, którzy mijajmy i widzimy je codziennie. Na przyjezdnych też na pewno nie robią dobrego wrażenia.

Zdecydowana większość tabliczek powieszonych na ogrodzeniach bądź budynkach na mieście jest mniej lub bardziej zniszczona. Jedna są wyblaknięte, inne złuszczone, jeszcze inne pomalowane sprayem lub oklejone wlepkami. Rzadko gdzie można spotkać nową, niezniszczoną tabliczkę. Dotyczy to wszystkich osiedli.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Obecność tych zniszczonych dziwi o tyle, że na mieście znajdują się tabliczki na słupkach – dużo nowsze. Dziwi, tym bardziej że w wielu miejscach te tabliczki dublują się z tymi na słupkach.

O możliwość rozwiązania tego problemu zapytaliśmy władze miasta. Zajęcie się tym problemem obiecał Zastępca Prezydenta Skarżyska-Kamiennej Andrzej Brzeziński.

– Zlecę sprawdzenie tablic i zajęcie się ich estetyką. Będą wymienione na nowe lub doprowadzone do estetycznego stanu – mówi samorządowiec.

Wkrótce jednak przyjdzie zająć się i tymi nowszymi, umieszczonymi na słupkach. One również zaczynają niszczeć, przede wszystkim blaknąć.

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Oglądając galerię z podniszczonymi tabliczkami z nazwami ulic, wrócił do mnie dyskomfort, jaki odczułam kilka lat temu, gdy w mało uczęszczanym rejonie miasta zobaczyłam bardzo zapuszczoną, zabagnioną, polną drogę oznaczoną tabliczką – ul. Jagiellońska. W niewiele lepszym stanie jest sąsiadująca z nią ul. Matejki. A jak na ironię w centrum miasta jest ulica Sporna. Czego zabrakło urzędnikom, którzy zadecydowali o takim rozkładzie nazw ulic? Ciekawe kiedy nadano tym ulicom takie nazwy, kto je zaproponował i kto te nazwy zatwierdził?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here