Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej zbiera na magiczny dywan
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych ze Skarżyska-Kamiennej poprzez publiczną zbiórkę crowdfundingową zbiera pieniądze na magiczny dywan. Jeśli wspólnie uzbieramy połowę, resztę dołoży producent urządzenia. Szkoła, która sama zauważa potrzebujących, liczy na pomoc ludzi dobrej woli.

Z początkiem grudnia na stronie zrzutka.pl pojawiła się zbiórka Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej. ZPEW chce uzbierać środki na zakup magicznego dywanu, czyli interaktywnej podłogi dla swoich podopiecznych.

 

Zbiórka na magiczny dywan dla ZPEW zakończyła się sukcesem:

Zbiórka na magiczny dywan dla Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku zakończona sukcesem!

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

 

 

Placówka posiada już jedno takie urządzenie, z którego korzystają najmłodsze dzieci w przedszkolu. Potrzeby są jednak znacznie większe, gdyż do ZPEW uczęszcza około 200 wychowanków o różnym stopniu niepełnosprawności.

W opisie zbiórki czytamy:

 

Magiczny dywan, który stanowi nieocenioną pomoc dydaktyczną, pomoże w rehabilitacji wychowanków. To zintegrowany system czujników ruchu, który zawiera w sobie projektor, komputer i tablicę interaktywną. Daje możliwość aktywnej terapii osób niepełnosprawnych. Stanowiłby kolejny element rehabilitacji, a dzięki temu, że jest interaktywny, osoby niepełnosprawne chętnie będą brały udział w zajęciach.

 

Wkrótce potem na zbiórkę natrafił producent urządzenia, warszawska firma Funtronic, która zadeklarowała swą pomoc. Do zebrania jest 12 tysięcy złotych, a jeżeli uda się zdobyć połowę tej kwoty, drugą dołoży producent.

– Żyjemy w świecie, w którym słowo coraz częściej wypierane jest przez obraz. W dobie współczesnej technologii magiczny dywan jest rozwiązaniem, dzięki któremu dzieci będą mogły zdobywać wiedzę o otaczającym ich świecie za pomocą wizualizacji. Środki na zakup interaktywnej podłogi postanowiliśmy zebrać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl, dzięki któremu możemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców, którzy wspierają podobne przedsięwzięcia. Na pomysł zorganizowania zbiórki wpadła nasza nauczycielka Ilona Wątła – mówi Marcin Kruk, dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

 

Pomóżmy szkole, jej wychowankom i pedagogom. Oni sami też pamiętają o innych. Kilka dni temu obdarowali wspólnie ze Szkołą Podstawowa nr 3 podopiecznych domów pomocy społeczne w Skarżysku-Kamiennej.

Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Szkoła Podstawowa nr 3 podarowali paczki seniorom

 

Producentem dywanu, który sfinansuje połowę jego kosztów, jest polska firma Funtronic, która jest i producentem, i dystrybutorem Magicznego Dywanu onEVO – interaktywnego urządzenia projekcyjnego (podłogi oraz stołu), które stanowi innowacyjną pomoc dydaktyczną i rehabilitacyjną. Urządzenie zawiera zestaw multimedialnych ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych oraz aplikacji rewalidacyjnych, przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, a także rehabilitacji dorosłych i seniorów. Funtronic jest liderem w dostarczaniu takiego rozwiązania zarówno na rynku polskim, jak i rynkach zagranicznych.

magiczny dywan onevo
Magiczny Dywan onEVO; grafika: materiały prasowe onEVO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here