Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Budynek Domu Pomocy Społecznej przez ul. Spornej  w Skarżysku-Kamiennej przechodzi gruntowaną termomodernizację. Prace potrwają jeszcze kilka miesięcy, a po ich zakończeniu siedziba DPS będzie nie tylko prezentować się lepiej wizualne, ale też zyska na funkcjonalności.

Termomodernizacja DPS, która rozpoczęła się w czerwcu 2020 roku, obejmuje:

  • Docieplenie ścian budynku
  • Wymianę okien i drzwi
  • Wymianę instalacji centralnego ogrzewania
  • Instalację paneli fotowoltaicznych
  • Instalację oświetlenia LED
  • Wymianę pokrycia dachowego
  • Wymianę instalacji odgromowej

Na czas prac remontowych instytucja nie zawiesi działalności. Cały proces będzie więc wyzwaniem zarówno dla ekipy remontowej, jak i kadry DPS-u oraz jego mieszkańców.

Po zakończeniu termomodernizacji Dom Pomocy Społecznej będzie jednak dużo bardziej funkcjonalny, a przebywanie w nim i praca bardziej komfortowe.

– To bardzo duży zakres termomodernizacji. Dla nas to jest bardzo ważne dlatego, że oprócz tego, że dom będzie bardziej efektywny energetycznie jako budynek, to też poprawi się komfort życia naszych mieszkańców – powiedział dyrektor Jacek Jamroz.

Koszt termomodernizacji DPS w Skarżysku-Kamiennej to ponad 1,7 miliona złotych. Powiat Skarżyski, który jest jednostką prowadzącą DPS, pokryje tylko 15% kosztów. Pozostała część, czyli 85%, pochodzi z unijnego dofinansowania przyznanego przez Województwo Świętokrzyskie. Prace wykonuje firma Arbud z Radomia, a zakończenie termomodernizacji zaplanowane jest na koniec października 2020 roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here