Motocykliści z klubu Road Runners jak co roku nie odpuścili i wylicytowali tort
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie skarżyskim znów stał pod znakiem rekordów. Swoje najlepsze wyniki pobiły wszystkie sztaby, a były też rekordy indywidualne.

W 28. Finale WOŚP w powiecie skarżyskim zagrały trzy sztaby dwa w Skarżysku – w MCK i w Semaforze oraz jeden w Suchedniowie – w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica”. W każdym z nich padł rekord pod względem zebranej kwoty.

Rekordowy finał WOŚP w MCK w Skarżysku

W Skarżysku w tym roku nie zagrał już sztab w Gimnazjum nr 1 i całą zbiórkę na swoje barki musiał wziąć sztab główny – w Miejskim Centrum Kultury. Wywiązał się z tego znakomicie, ponieważ zebrano rekordową kwotę w historii sztabu – 84 476,80 złotych.

eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko
eSkarbonka dla WOŚP od ProSkarżysko

Dużo pieniędzy zebrali na ulicach wolontariusze, dużo zebrano też podczas finału z licytacji i sprzedaży fantów.

– Liczenie skończyliśmy po godz. 3.00 w nocy. Pieniądze są już w banku. Mamy rekord, co cieszy tym, bardziej, że mieliśmy około 50 wolontariuszy mniej. To bardzo dobry wynik, a zbiórka poszła sprawnie, bez najmniejszych problemów – powiedział Rafał Kamiński, szef sztabu w MCK.

Natalia Molasy miała rekordową puszkę w powiecie skarżyskim podczas 28. finału WOŚP:

Natalia Molasy znów zebrała najwięcej na WOŚP

 

Lepszy rezultat to w znaczniej mierze zasługa zbiórki w samym MCK podczas finału. Licytowane przedmioty znajdowały nabywców, a pieniądze dodatkowo zbierano na stoiskach w budynku.

– W trakcie finału w MCK zebraliśmy ponad 26 tysięcy. Cieszymy się, ponieważ odwiedziło nas wiele osób, wręcz były tłumy. Zamykamy finał i pozostało nam jeszcze wystosować podziękowania do wszystkich, którzy nam pomogli – mówi Katarzyna Tambor, która organizowała finał w siedzibie MCK.

Zobacz relację z finału WOŚP 2020 w Skarżysku:

Finał WOŚP 2020 w Skarżysku: Się działo!

Rekordowy finał WOŚP w klubie Semafor

Od lat co roku z Orkiestrą Jurka Owsiaka gra również klub muzyczny Semafor. W przeddzień wielkiego ogólnopolskiego finału odbywa się tam koncert. W tym roku z wejściówek zebrano 1526,70 złotych i wszystko jest już na koncie WOŚP.

Rekordowy finał WOŚP w Suchedniowie

Suchedniów gra z Orkiestrą od początków jej istnienia. Rok 2020 przyniósł kolejny rekord. Kwota zebrana w niedzielę to 36 308, 80 złotych.

– Znów wyśrubowaliśmy wynik. Sam jestem zaskoczony, że pobiliśmy zeszłoroczny rekord. Więcej mieliśmy i z puszek, i z licytacji. Finał przebiegał spokojnie. Wszystko poszło sprawnie – podsumował finał Paweł Zubiński, szef sztabu w Kuźnicy.

Zobacz relację z finału WOŚP w Suchedniowie na portalu Echo Dnia: >>Finał WOŚP 2020 Suchedniów<<

Rekordowy finał WOŚP w powiecie skarżyskim

Zsumowane kwoty z poszczególnych sztabów WOŚP w powiecie skarżyskim dały razem 122 213,30 złotych:

  • MCK Skarżysko – 84 476,80 złotych
  • Semafor Skarżysko – 1526,70
  • Kuźnica Suchedniów – 36 308,80

Niewykluczone, że po przeliczeniu pieniędzy z MCK przez bank ostateczna i dokładna kwota będzie jeszcze wyższa i sumarycznie przekroczy 121 tysięcy. Tak czy inaczej, zeszłoroczny wynik został poprawiony o kilka tysięcy.

 

Ratujemy nagrobek rodziny Witwickich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here