Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Sobotni, 41. już, koncert charytatywny Fundacji „Daj Szansę” był jak zawsze wyjątkowy. Tym razem za sprawą gwiazd polskiej sceny muzycznej, z Magdaleną Idzik na czele.

Okres przedświąteczny to tradycyjnie już czas, kiedy Fundacja „Daj Szansę” zaprasza na koncert charytatywny. Jest on okazją do uroczystego wręczenia stypendiów uzdolnionej młodzieży, przeprowadzenia zbiórki na te właśnie stypendia, a także do podziękowania darczyńcom i przyjaciołom fundacji.

Sobotni koncert, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej, był wyjątkowy, ponieważ na scenie pojawiły się uznane nazwiska polskiej sceny muzycznej. W roli solistów wystąpili solistka Teatru wielkiego i Opery Narodowej Magdalena Idzik oraz Jakub Milewski, śpiewała i akompaniowała na fortepianie Maria Holka, a na skrzypcach zagrała Kamila Malik. Koncert poprowadziła Anna Barańska-Wróblewska.

Znane nazwiska, których utwory wykonywali artyści, to m.in. Georges Bizet, Johannes Brahms, Claude-Michel Schönberg czy George Gershwin.

A jeśli już mowa o wybitnych nazwiskach, to warto wspomnieć, że koncert zaszczycił swoją obecnością sam mecenas Piotr Nasiołkowski, znany i szanowany przedstawiciel skarżyskiej palestry.

Zanim na scenie pojawili się artyści, tegoroczni stypendyści odebrali uroczyście swoje stypendia. Jest to młodzież z naszego powiatu, która osiąga wybitne wyniki w nauce, sporcie i sztuce. Poza stypendiami, otrzymali brawa od władz miasta, darczyńców oraz licznie zgromadzonych bliskich.

 

Również tradycyjnie przeprowadzana na koncertach zbiórka do puszek wzbogaciła konto fundacji o ponad 1800 złotych.

Łączna kwota, jaką przeznaczono na stypendia w tym roku to 55 tysięcy złotych. Fundacja pozyskuje środki z Funduszu Rodziny Gavellów przy Fundacji im. S. Batorego, z  odpisu 1 % podatku dochodowego (za 2016 r. była to kwota ponad 22 tysięcy złotych), z darowizn m.in. Leszka Wojteczka, radnych powiatu i miasta.

Fundacja „Daj Szansę” została założona w 2000 roku. Wspiera zdolną, lecz niezamożną młodzież z powiatu skarżyskiego. Środki na stypendia pozyskuje od sponsorów, darczyńców, z 1% podatku oraz z ogólnopolskich programów stypendialnych. Dotychczas wsparła ponad 500 uczniów łączną kwotą ponad 800 tysięcy złotych. Jej pierwszym stypendystą był pianista Ireneusz Boczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here