Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Morsy z Madagaskaru, bo tak się nazywają, zainaugurowały dziś oficjalnie kolejny sezon kąpieli w lodowatej wodzie. Choć warunki były dalekie od ulubionych przez nich, to pierwsze oficjalne spotkanie należy uznać za jak najbardziej udane.

Choć rozpoczęty właśnie sezon na morsowanie będzie drugim oficjalnym w historii skarżyskich morsów, to nasza grupa jest już znana nie tylko w Skarżysku, ale nawet w całej Polsce. W zeszłym sezonie na Rejowie pojawiła się ekipa TVP2, a morsy były bohaterami programu Pytanie na Śniadanie.

Na dzisiejszym spotkaniu grupę skarżyską wsparły morsy z Mostek, czyli Morsjanie. Oni oficjalną inaugurację na swoim akwenie mają już za sobą. Niedzielne morsowanie obserwowała też spora grupa sympatyków i przygodnych spacerowiczów.

Tak jak i w zeszłym sezonie, tak i w tym morsy spotykać się będą w niedzielne południe na Rejowie, a od czasu do czasu w okolicach młyna na rzece Kamiennej w Michałowie. Tradycją wśród skarżyskich morsów są też okazjonalne spotkania z okazji rozmaitych świąt. Najbliższe już w dniu Narodowego święta Niepodległości. – Na pewno spotkamy się też razem w Mikołajki, wigilię Bożego Narodzenia, w Sylwestra i jeszcze przy kilku innych okazjach, na przykład finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz planujemy wyjazd na międzynarodowy zlot morsów w Mielnie – mówi Helena Furmańczuk, od której skarżyskie morsowanie się zaczęło.

Żelaznym punktem obowiązkowym każdego spotkania nad wodą jest też wspólne ognisko z poczęstunkiem. Morsy przynoszą prowiant własnej roboty. Po inauguracyjnym spotkaniu odbyła się prawdziwa uczta. Poza kiełbaskami z ogniska była też gorąca zupa, pieczony kurczak, ciasta i owoce.

W zeszłym sezonie skarżyskie Morsy z Madagaskaru zasłynęły nie tylko obecnością na telewizyjnym ekranie. Sporym echem odbiła się zorganizowana przez morsy akcja sprzątania nabrzeża zalewu na Rejowie.

Grupa skarżyskich morsów znacznie się rozrosła przez poprzedni sezon, a przed bieżącym też przybyło kilka osób i obecnie liczy około trzydzieści osób. Kolejni chętni są oczywiście mile widziani, wszak zimnej wody nie brakuje.

Bezdomne koty potrzebują pomocy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here