Znikają baraki, powstaną nowe mieszkania socjalne

1743
dni skarzyska 2019

Ze skarżyskiego krajobrazu powoli znikają baraki, w których znajdują się mieszkania socjalne. Wkrótce ruszy budowa kolejnego nowego budynku przeznaczonego na lokale socjalne.

W Skarżysku wciąż nie brak baraków mieszkalnych, które powstały jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym. Stan wielu z nich już od dawna urągał wszelkiej przyzwoitości, stanowiąc zagrożenie dla samych mieszkańców i otoczenia.

Najpierw zburzono trzy baraki przy ul. Źródlanej na Skałce, a właśnie trwa wyburzanie trzech kolejnych znajdujących się przy ul. Sportowej za dawnym domem towarowym Tęcza. Ich lokatorom przydzielono nowe mieszkania, a teren został uporządkowany.

W miejscu baraków na Źródlanej w przyszłym roku stanie nowy blok z mieszkaniami socjalnymi. Urząd miasta właśnie ogłosił przetarg na jego wybudowanie. Koszt budowy nowego budynku socjalnego oszacowany został na 5,6 miliona złotych. Miasto pozyskało na ten cel bezzwrotne dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości blisko 2 milionów złotych.

W nowym bloku socjalnym, które będzie miał trzy kondygnacje, znajdzie się 36 mieszkań. Każde z nich będzie miało przynajmniej jeden pokój z aneksem kuchennym oraz własną łazienkę. W każdym lokalu będzie niezależne ogrzewanie gazowe. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i zakończą w 2019.

W kolejnych latach miasto planuje wyburzenie kolejnych dwóch baraków, tym razem przy ul. Asfaltowej oraz budowę następnych bloków. Na razie jednak dokładnych szczegółów podać nie można. – Urząd zdaje sobie sprawę, że jest duże zapotrzebowanie na lokale socjalne i muszą one sukcesywnie powstawać. Ich budowa zależy jednak w dużej mierze od pozyskiwania środków zewnętrznych – mówi Izabela Szwagierek, rzecznik prasowy skarżyskiego urzędu miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here