wiadukt skarzysko
Samorządowcy prezentują projekt ciągu komunikacyjnego z wiaduktem nad torami
wakacje 2019 skarzysko

Wiadukt nad torami z dwiema jezdniami, multimedialne przystanki autobusowe, nowe autobusy miejskie, wypożyczalnia rowerów i ścieżki rowerowe to elementy, jakie złożą się na jedną wielką inwestycję.

Samorządowcy miasta, powiatu oraz województwa podpisali preumowę na dofinansowanie tej inwestycji. Wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak, wicestarosta skarżyski Artur Berus, prezydent Skarżyska Konrad Krönig, jego zastępca Andrzej Brzeziński oraz kierownik biura rozwoju miasta Monika Kocia przedstawili inwestycję i projekt przebiegu ciągu komunikacyjnego z wiaduktem.

Prezydent Konrad Krönig podkreślił istotę tej inwestycji jako bardzo ważnej dla mieszkańców miasta, szczególnie kierowców. Zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński dodał, że wiadukt nie tylko łączy Kamienną z Przydworcowym, ale też dwie gminy – Skarżysko-Kamienną i Skarżysko Kościelne.

 

Ważnym aspektem inwestycji, w zasadzie podstawowym, jest niska emisja zanieczyszczeń. Stąd transport rowerowy oraz nowoczesne autobusy. – Skarżysko rozwija się nie tylko pod kątem inwestycyjnym i strukturalnym, ale także dba o środowisko – powiedział zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński.

Wicemarszałek Jan Maćkowiak pochwalił skarżyskich samorządowców za dobrze przygotowany projekt, który okazał się najlepszy w konkursie na dofinansowanie. – Rozważaliśmy wiele możliwości lokalizacji i ta jest optymalna – dodała Monika Kocia.

Inwestycje w wiadukt i inne elementy komunikacyjne będą realizowane wspólnie przez miasto i powiat. Wicestarosta Artur Berus zwrócił uwagę na dobrą współpracę obu samorządowców tej kadencji, wymieniając przykłady wspólnych przedsięwzięć.

Inwestycje, o których mowa będą realizowane od 2019 do 2021 roku.

artur berus skarzyskoandrzej brzezinski skarzyskomonika kocia skarzysko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here