Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Szybki internet i program „Cyfro-edukacja” w Mickiewiczu

Szybki światłowodowy internet, bezpłatne dodatkowe zajęcie oraz cyfrowa pracownia biologiczna i cyfrowe laboratorium to nowości, jakie wkrótce pojawią się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej.

II LO dołączyło do grona szkół, które uzyskają dostęp do szybkiego światłowodowego internetu. Jest to możliwe dzięki umowie zawartej między dyrektorem Pawłem Buryło a Ministerstwem Cyfryzacji na realizację ministerialnego programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) „OSE i 100 Mega na 100-lecie”. Internet będzie bezpłatny przez 5 lat

Program ten został skierowany do szkół przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i wpisany w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem projektu jest stworzenie publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu.

Dodatkowo  od początku października rusza w II LO projekt edukacyjny „Cyfro-edukacja”. Z projektu skorzystają uczniowie klas pierwszych, którzy będą się uczyli bezpłatnie dodatkowo matematyki, oraz uczniowie klas drugich – lekcji matematyki, biologii i fizyki.

Projekt zakłada nie tylko bezpłatną naukę dla uczniów wyżej wymienionych przedmiotów, ale także zostaną stworzone w II LO:

  • mobilna cyfrowa pracownia biologiczna na 30 stanowisk, wyposażona w 30 laptopów
  • laboratorium cyfrowe wyposażone w cyfrowe czujniki do biologii, chemii, fizyki, dwa zestawy tablic interaktywnych z projektorem i laptopem
  • multimedialne i interaktywne pomoce dydaktyczne do biologii, chemii, fizyki, matematyki.

Dodatkową korzyścią będą szkolenia dla nauczycieli, by w pełni profesjonalnie mogli z tych cyfrowych urządzeń korzystać. Projekt będzie realizowany do 2020 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here