Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

W sobotę hala Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku zamieniła się w parkiet taneczny. Z całej Polski zjechali do nas świetni tancerze. Na parkiecie zaprezentowali się również liczni skarżyszczanie. I to nie tylko ci, którzy tańczą profesjonalnie na co dzień.

W szkole tańca Respect Dance trenuje na co dzień wielu świetnych tancerzy, ale wiele z osób, które zasiadły w sobotę na widowni, przyszło zobaczyć w akcji właśnie ich – osoby w naszym mieście znane, ale z zupełnie innej strony.

Gala wieczorna rozpoczęła się właśnie od pokazu, w którym udział wzięły osoby publiczne, a którym w tańcu partnerowali tancerze Respect Dance:

  • Martyna Maćkowiak, dyrektor I LO im, i Marcel Skórski
  • Magdalena Kalbarczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, i Sebastian Sitek
  • Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta Skarżyska, i Aleksandra Żłobecka
  • Adam Ciok, radny miejski, i Amelia Rut

Kilka intensywnych lekcji tańca pod okiem profesjonalistów przyniosło skutek i tancerze zebrali gorące owacje od publiki. Już zapowiadają, że są gotowi tańczyć znów.

Martyna Maćkowiak przyznaje, że chodziła wcześniej na lekcje tańca, ale było to jakieś… 30 lat temu. – Mieliśmy mało czasu, tancerze mieli go jeszcze mniej. Było ciężko, ale warto. Już nie pamiętam, kiedy ostatnio się tak stresowałam. Dziękujemy tancerzom za poświęcenie nam czasu, a publiczności za przyjęcie. Mam nadzieję, że znów się spotkamy na parkiecie – mówi dyrektor Erbla.

W turnieju wzięło udział wielu skarżyskich tancerzy trenujących na co dzień w szkole organizatora turnieju. Na parkiecie zaprezentowali się też skarżyszczanie ćwiczący w innych szkołach.

Trzy pary z Respect Dance okazały się najlepsze w swoich kategoriach:

  • Magdalena Bryk i Mateusz Drogosz
  • Kamila Drabik i Norbert Toporek
  • Amelia Rut i Marcel Skórski

Pozostałe skarżyskie pary również zajęły wysokie pozycje, w tym miejsca na podium.

Pełne wyniki tutaj: http://baza.taniec.pl/?v=turnieje_pary&w=4140

Przed publicznością zaprezentowali się również właściciele i trenerzy szkoły Respect Dance, czyli Anna Telka-Kurczyńska i Tomasz Kurczyński, którzy wykonali namiętny miks kilku tańców, za co również zebrali gorące oklaski.

W roli konferansjerki turnieju wystąpiła Agnieszka Kaczorowska, aktorka i prezenterka telewizyjna oraz również świetna tancerka, a w taneczne rytmy wprowadziło uczestników i widownię Studium Instrumentów Etnicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here