Rada Miasta Skarżyska-Kamiennej już po ostatniej sesji. Tych było wyjątkowo dużo

1628
Ustępujący prezydent Konrad Krönig dziękuje prezydentowi-elektowi Arkadiuszowi Boguckiemu, tutaj występującemu jako radny mijającej kadencji
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Rada Miasta Skarżyska-Kamiennej kadencji 2018–2024 spotkała się po raz ostatni. Była to uroczysta sesja i odbyła się w Miejskim Centrum Kultury. Nie obyło się bez wzruszeń.

Po niedawnej ostatniej sesji Rady Powiatu Skarżyskiego kadencji 2018–24 przyszła kolej też na ostatnią sesję Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej. Ta odbyła się 24 kwietnia 2024 roku w Miejskim Centrum Kultury. To tu przez lata odbywały się sesje, zanim wyremontowano urząd miasta i wyposażono go w odpowiednią salę do obrad.

Podobnie jak w powiecie, tak i tutaj podkreślano, że była to wyjątkowo długa, bo 5,5-letnia kadencja, a więc i sesji było dużo. Ta dzisiejsza miała numer 80. Również tutaj zwracano uwagę, że była to kadencja, która musiała radzić sobie z wydarzeniami, które wpłynęły nie tylko na jej pracę, ale i na cały świat, czyli pandemią oraz wojną na Ukrainie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Do zebranych zwrócili się Przewodniczący Rady Miasta Leszek Golik i jego zastępca Bogusław Ciok. Poza przedstawieniem garści danych statystycznych dziękowali radnym, prezydentom, pracownikom biura rady oraz urzędnikom miejskim za współpracę.

Głos zabrali również prezydenci Konrad Krönig oraz jego zastępca Andrzej Brzeziński. Odchodzący prezydent podsumował obie swoje kadencje, przekonując, że on i jego urząd spisali się dobrze. Obaj wspomnieli również o inwestycjach tej kadencji.

Radni oraz członkowie kadry zarządzającej skarżyskiego magistratu mijającej kadencji otrzymali pamiątkowe tableau. W tym gronie zabrakło radnego Grzegorza Łapaja, który zmarł w trakcie kadencji. Jego pamięć uczczono minutą ciszy. Za niego odebrała tableau jego żona Monika Łapaj, która w nadchodzącej kadencji będzie radną.

Z grona obdarowanych największe brawa od obecnych na sesji otrzymał zastępca prezydenta Krzysztof Myszka, który zajmował się oświatą.

W gronie radnych mijającej kadencji jest też Arkadiusz Bogucki, czyli nowo wybrany prezydent Skarżyska.

Arkadiusz Bogucki prezydentem Skarżyska-Kamiennej w kadencji 2024–29!

Do uczestników sesji zwrócili się też Starosta Skarżyski Artur Berus, prezes miejskich wodociągów Łukasz Żuchowski oraz członek zarządu MPWiK Jan Maćkowiak, a także radni mijającej kadencji Mariusz Bodo i Jerzy Stopa. Jerzy Stopa będzie zasiadał w radzie kolejnej kadencji, natomiast Mariusz Bodo, po trzech kadencjach, kiedy w niej zasiadał, teraz się do niej nie dostał.

Pierwsza sesja Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej w kadencji 2024–29, na której dojdzie do zaprzysiężenia radnych oraz prezydenta-elekta Arkadiusza Boguckiego, jest zaplanowana na 7 maja 2024 roku.

Tutaj zobaczysz skład Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej w kadencji 2024–2029:

Wybory samorządowe 2024. Wyniki wyborów w Skarżysku i Powiecie Skarżyskim

Skład Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej w kadencji 2018–2024: Mariusz Bodo, Arkadiusz Bogucki, Piotr Brzeziński, Bogusław Ciok, Marek Gąska, Mirosław Gibaszewski, Leszek Golik, Krystyna Górnaś-Salata, Stanisław Grzesiak, Jacek Jamroz, Piotr Janowski, Paweł Krupa, Mikołaj Kwaśniak, Rafał Lewandowski, Grzegorz Łapaj, którego po śmierci zastąpiła Ewa Michalczewska, Artur Mazurkiewicz, Aneta Nurkowska, Krzysztof Randla, Jerzy Stopa, Andrzej Warwas, Konrad Wikarjusz.

Przewodniczącym Rady Miasta był Leszek Golik, a jego zastępcami Bogusław Ciok i Marek Gąska.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to