Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Dziś dzień 1 maja jest w zasadzie jedynie dniem wolnym od pracy. Jednak kiedyś, zwłaszcza w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, ten dzień obchodzono hucznie. Również w Skarżysku-Kamiennej odbywały się pochody pierwszomajowe.

Dzięki archiwalnym zdjęciom możemy cofnąć się w czasie i zobaczyć, jak wyglądał 1 Maja w Skarżysku w przeszłości. Dla wielu młodych osób będzie to na pewno widok nieznany.

Pochody prowadziły ulicami miasta, a trybuny znajdowały się m.in. przy ul. Tysiąclecia, obok Miejskiego Centrum Kultury, oraz na stadionie Ruchu. W pochodach brały udział m.in. delegacje zakładów pracy oraz szkół.

Archiwum prywatne, autor nieznany
REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dzięki uprzejmości Edwarda Krokowskiego oraz Muzeum im. Orła Białego, które uruchomiło Skarżyskie Archiwum Cyfrowe. Tam właśnie można zobaczyć wiele archiwalnych zdjęć Skarżyska, w tym wiele autorstwa Edwarda Krokowskiego. Redakcja ProSkarżysko dziękuje Edwardowi Krokowskiemu, Jerzemu Baryckiemu oraz Muzeum im. Orła Białego za udostępnienie zdjęć.

Rok 1938. Pierwszomajowy pochód idzie ulicą Legionów, fotografia z archiwum Edwarda Krokowskiego

 

Początek lat 50. 20 wieku. Pochód pierwszomajowy na ulicy Towarowej – Święto Pracy – 1 Maja, fot. z archiwum Edwarda Krokowskiego

 

 

Aby zobaczyć więcej starych zdjęć, kliknij tutaj: http://archiwum.skarzysko.pl/