Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Dziś dzień 1 maja jest w zasadzie jedynie dniem wolnym od pracy. Jednak kiedyś, zwłaszcza w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, ten dzień obchodzono hucznie. Również w Skarżysku-Kamiennej odbywały się pochody pierwszomajowe.

Dzięki archiwalnym zdjęciom możemy cofnąć się w czasie i zobaczyć, jak wyglądał 1 Maja w Skarżysku w przeszłości. Dla wielu młodych osób będzie to na pewno widok nieznany.

Pochody prowadziły ulicami miasta, a trybuny znajdowały się m.in. przy ul. Tysiąclecia, obok Miejskiego Centrum Kultury, oraz na stadionie Ruchu. W pochodach brały udział m.in. delegacje zakładów pracy oraz szkół.

Archiwum prywatne, autor nieznany
Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dzięki uprzejmości Edwarda Krokowskiego oraz Muzeum im. Orła Białego, które uruchomiło Skarżyskie Archiwum Cyfrowe. Tam właśnie można zobaczyć wiele archiwalnych zdjęć Skarżyska, w tym wiele autorstwa Edwarda Krokowskiego. Redakcja ProSkarżysko dziękuje Edwardowi Krokowskiemu, Jerzemu Baryckiemu oraz Muzeum im. Orła Białego za udostępnienie zdjęć.

Rok 1938. Pierwszomajowy pochód idzie ulicą Legionów, fotografia z archiwum Edwarda Krokowskiego

 

Początek lat 50. 20 wieku. Pochód pierwszomajowy na ulicy Towarowej – Święto Pracy – 1 Maja, fot. z archiwum Edwarda Krokowskiego

 

 

Aby zobaczyć więcej starych zdjęć, kliknij tutaj: http://archiwum.skarzysko.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here