REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Trwa drugi turnus wakacyjnego obozu siatkarskiego Akademii Siatkówki Pawła Zagumnego w Londynie. Uczestnicy trenują pod okiem słynnego polskiego siatkarza, ale to nie jedyne zajęcia, jakie wypełniają im plan dnia.

Po dzieciach i młodzieży, którzy uczestniczyli w pierwszym turnusie obozu, w tym tygodniu do Skarżyska przyjechali dorośli – siatkarze amatorzy i miłośnicy piłki siatkowej z całej Polski.

Podobnie jak młodsi, dorośli również przebywają w ośrodku na Rejowie, a trenują na hali MCSiR. Do soboty treningi prowadzili wspólnie Paweł Zagumny i Tomasz Borowski, etatowy trener akademii należącej do świetnego polskiego rozgrywającego, rodowity skarżyszczanin.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Uczestnicy obozu, a jest ich ponad dwadzieścia osób, przyjechali z całego kraju i nie ukrywają, że magnesem było nazwisko Pawła Zagumnego.

– Wiadomo, to nazwisko mówi samo za siebie. Zapisaliśmy się na obóz, żeby spotkać ludzi o podobnej pasji, nauczyć się czegoś nowego, fajnie spędzić czas – mówili.

Zabawa to też forma treningu

W niedzielę uczestnicy obozu spotkali się ze skarżyskim „wikingiem”, biegaczem Tomaszem Jezierskim, który startuje w biegach ultra. Niedawno Tomasz Jezierski wziął udział w Biegu 7 Szczytów, gdzie pokonał 240 kilometrów, a wcześniej w ramach treningu do tej imprezy przebiegł 100 mil wokół zalewu Rejów.

Spotkanie z „wikingiem” Tomaszem Jezierskim; fot. Tomasz Borowski

Tomasz Jezierski opowiadał o tym, jak dochodził do formy, która pozwala mu pokonywać tak długie dystanse.

– Przyznaję, że miałem stresa, bo pierwszy raz mówiłem do tak dużej grupy ludzi. Opowiadałem, jak na przestrzeni czterech lat zmieniło się moje życie, jak żyłem wcześniej, i jak żyję teraz. Jeśli moja historia kogoś inspiruje, to fajnie – mówił „wiking”.

Tomasz Jezierski i trener akademii Tomasz Borowski to przyjaciele z podwórka z dzieciństwa. Na koniec spotkania część uczestników skusiła się na bieganie wokół Rejowa z „wikingiem”.

Tomasz Borowski i Tomasz Jezierski; fot. Tomasz Borowski

Podobnie jak młodsi uczestnicy obozu, starsi również trenowali w Akademii Holistycznej pod okiem jaj założyciela i trenera Brunona Sokołowskiego.

Uczestnicy obozu odbyli trening w Akademii Holistycznej; fot. Akademia Holistyczna/Facebook

Delegacja Akademii Pawła Zagumnego, z nim na czele, odwiedziła też prezydenta miasta Konrada Kröniga. Nasze miasto jest współorganizatorem obozu.

Delegacja Akademii Siatkówki Pawła Zagumnego z wizytą u prezydenta Skarżyska Konrada Kröniga; fot. Konrad Krönig – prezydent Skarzyska-Kamiennej/Facebook

Obóz będzie trwał do najbliższej środy. Niewykluczone, że Pawła Zagumnego zastąpi któryś z jego kolegów z reprezentacji, prowadząc treningi z uczestnikami.

Tymczasem treningom na hali MCSiR przypatrują się trenerzy siatkarskich zespołów ze Skarżyska, w tym Jarosław Mosiołek, prowadzący żeński trzecioligowy zespół Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko-Kamienna.

– Sporo ciekawych metod treningowych. Zapisałem sobie, zawsze warto podpatrywać najlepszych – powiedział trener.

Po niedzieli do meczów sparingowych zaproszone zostaną skarżyskie drużyny.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to