Alex Błaszczyk
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Alex Błaszczyk, 15-letni zawodnik grający dotychczas w STS Skarżysko-Kamienna przenosi się do Jastrzębskiego Węgla i tamtejszej Akademii Talentów JW. W przyszłości chce zagrać w pierwszej drużynie obecnego mistrza kraju.

Jastrzębski Węgiel to aktualny mistrz Polski w siatkówce mężczyzn. Aby być na topie nie tylko w kraju klub prowadzi Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla. W niej od nadchodzącego sezonu będzie grał Alex Błaszczyk ze Skarżyska-Kamiennej.

Alex Błaszczyk przez cztery lata grał w Skarżyskim Towarzystwie Sportowym. Zakończył grę w naszym klubie na etapie kategorii młodzika. Nadal będzie kontynuował grę pod siatką, ale już w czołowym ośrodku w Polsce.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Młody skarżyski siatkarz występował w STS-ie przez cztery lata, jednocześnie grając w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym. Pokazał się z bardzo dobrej strony. W ostatnim sezonie został najlepszym zawodnikiem rozgrywek młodzików na szczeblu wojewódzkim. Był też członkiem kadry wojewódzkiej. Alex gra też w siatkówkę plażową, w której w parze z Dominikiem Przeworskim zdobyli mistrzostwo województwa, a na mistrzostwach Polski zajęli ósme miejsce w kategorii młodzików.

Alex Błaszczyk ma 15 lat, 190 cm wzrostu, a gra na pozycji przyjmującego. Jego wzorem jest Bartosz Kurek.

– Mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy w nowym klubie i dzięki ciężko przepracowanym okresie w STS-ie uda się osiągnąć cel, czyli grać w pierwszym składzie, zdobyć mistrzostwo Śląska i medal mistrzostw kraju. Mam nadzieję, że będę grał tam co najmniej cztery lata, czyli pełne liceum – mówi Alex Błaszczyk.

Jak każdy młody sportowiec, Alex Błaszczyk również ma sportowe marzenie. Dla niego to zagranie w przyszłości w Plus Lidze oraz w kadrze narodowej. Tymczasem młody utalentowany siatkarz ogląda swoich starszych kolegów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio i trzyma kciuki za złoty medal polskiej ekipy.

Kciuki za swojego wychowanka trzymają trenerzy STS-u – Grzegorz Wierzbowicz i Tomasz Frąckiewicz.

Skarżyscy trenerzy siatkówki zapraszają dzieci i młodzież do gry. W poniedziałek, 2 sierpnia 2021 roku, rozpoczynają się coroczne Wakacje z Siatkówką. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku na hali MCSiR w godz. 10.00–11.30. Udział jest bezpłatny. Trzeba mieć jedynie obuwie i odpowiedni strój.

Chłopcy w naszym mieście mogą trenować siatkówkę w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym działającym przy Szkole Podstawowej nr 13, zaczynając już nawet w trzeciej klasie.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to