REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Aneta Załęcka i Katarzyna Metzger, mieszkanki Skarżyska-Kamiennej, są autorkami felietonów, które ukazały się w dwóch właśnie wydanych książkach pod redakcją Ilony Adamskiej. Promocja książek odbyła się w klubie Loft 44 w Warszawie.

Pomysłodawczynią książek jest Ilona Adamska, bizneswoman, autorka, wydawca i modelka. Dwie najnowsze książki firmowane jej nazwiskiem to:

  • „Diamenty Kobiecego Biznesu. Kobiety, które zmieniają świat” – Aneta Załęcka napisała do niej felieton „Pasjobiznes”
  • „Dziękuję Ci za… O relacji matka–córka oraz blaskach i cieniach macierzyństwa” – Katarzyna Metzger napisała do niej felieton „Motyl rozwija skrzydła”

Dla Anety Załęckiej nie był to debiut w wydawnictwie Ilony Adamskiej. Do jej poprzedniej książki „Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej” również napisała tekst. To podczas promocji tej właśnie książki w Skarżysku-Kamiennej z Iloną Adamską poznała się Katarzyna Metzger, a efektem jest z kolei jej tekst.

Kobiety, które zmieniają świat

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Pierwsza z książek „Diamenty Kobiecego Biznesu. Kobiety, które zmieniają świat” zawiera felietony kobiet, których praca lub działania odciskają piętno nie tylko na ich życiu, ale też na otoczeniu.

– Nigdy nie myślałam, że będę mogła brać udział w tak cudownym projekcie, zresztą już kolejnym, do którego zaprosiła mnie Ilona Adamska. Nareszcie mogłam przelać na papier moją miłość do mojej pracy, napisać o pasji, która wypełnia moje życie. Czuje się dumna i wyróżniona, że jestem w książce pośród niesamowitych osobowości, kobiet energetycznych, które nawzajem napędzają się do działań. Jestem wdzięczna za to, że mogłam być malutką cząstką tak wielkiego projektu. Ilona Adamska inspiruje i integruje kobiety. To jest ta moc, która przyciąga. Jestem szczęśliwa i spełniam moje marzenia. To wyjątkowe uczucie – mówi Aneta Załęcka.

Relacje matek z córkami – temat tabu w Polsce

Druga książka zawiera teksty opasujące relacje córek z matkami. Autorkami są m.in. tak znane Polki jak Katarzyna Miller, Anna Powierza, Monika Zamachowska czy Anna Rusowicz.

– Pomysł na tekst, aby pokazać relacje matki i córki z perspektywy osoby niepełnosprawnej, zrodził się podczas wizyty Ilony Adamskiej w Skarżysku. Ja wiem, że moja relacja z moją mamą jest inna od wielu relacji. Więź między matką a niepełnosprawnym dzieckiem jest zupełnie inna, ale nie dlatego, że dziecko niepełnosprawne potrzebuje opieki, ale dlatego, że spędza z tą matką więcej czasu. Nawet jeżeli niepełnosprawne dziecko dochodzi w pewnym momencie do samodzielności, zawsze będzie miało silną więź z matką. Dlatego postanowiłam opisać swoją relację z mamą, choć to opis bardzo skrócony z racji wymogów publikacji. Na temat relacji–matka córka można by napisać książkę. Moja mama jest osobą, która od zawsze pokazywała mi świat i uczyła mnie wyrabiać sobie pogląd na pewne sprawy, obserwować i szukać nowych wyzwań. Była świadoma, że mogę w ogóle nigdy nie być w pełni sprawną i samodzielną, więc muszę prosić o pomoc. To bardzo trudne i bardzo ważna lekcja na przyszłość, bo trudno jest pogodzić się z tym, że jest się w jakim sensie zależnym od innych – opowiada Katarzyna Metzger.

Ekskluzywna promocja w klubie Loft 44

Promocja obu książek z udziałem autorek felietonów i zaproszonych gości odbyła się w Warszawie w klubie Loft 44.

– Wieczór fenomenalny, kipiało endorfinami szczęścia. Tyle radości w jednym klubie, a wszystko to uświetnił koncert Blue Cafe. Można było się wyśpiewać, wytańczyć, chodzenie na pewno było nad powierzchnią podłoża. Byliśmy w ten wieczór razem z moim mężem Januszem, synem Kacprem, jego dziewczyną Julią, Kasią, Anią i ciocią Zosią. Zawsze pamiętam o naszym mieście i godnie je reprezentuję, więc ostatnie moje słowa w przemówieniu to były pozdrowienia dla Skarżyska-Kamiennej – dodała Aneta Załęcka.

– Gala była dla mnie miłym wydarzeniem, choć nie do końca lubię być w centrum uwagi. Lubię pisać, a reszta wydarzeń jest konsekwencją jakichś działań. Cieszę się, że mogłam poznać kilka osób i przeprowadzić w międzyczasie interesujące rozmowy, zwłaszcza z Katarzyną Miller, której felieton jest również w tej publikacji. Jest dla mnie ogromnym zaszczytem, że mój skromny tekst jest wśród tak wielu ciekawych historii wspaniałych autorów, a moje nazwisko jest obok nazwiska pani Kasi. To prawdziwy zaszczyt, zwłaszcza że miałyśmy okazję chwilę ze sobą porozmawiać, że takich publikacji dla kobiet powinno być jak najwięcej – powiedziała Katarzyna Metzger.

Katarzyna Miller: To ważne tematy

Wśród zaproszonych gości była też Katarzyna Miller, psychoterapeutka, psycholożka, autorka licznych książek na temat ludzkich relacji. – Tematy książek wydawanych przez Ilonę Adamską są ważne, a temat relacji matek z córkami jest piekielnie ważny. Ten temat trafia w polskie tabu i trzeba go naruszać. Mówi się, że wszystkie mamusie kochają swoje dzieci, ale jako psychoterapeutka wiem, że jest to dalece nieprawda. Musimy rozmawiać jak zdrowi ludzie i przestać udawać. Z czymś, co było przykre w życiu, co nas boli, możemy sobie poradzić i możemy z tego wyrosnąć, jeśli wiemy, na czym to polegało. To jest najważniejsza rzecz. Możemy wtedy pokochać siebie, nawet jeśli nie kochały nas mamusie. Mam nadzieję, że ta książka rozpocznie serię książek na ten temat, bo do tej pory takich książek nie było – powiedziała Katarzyna Miller.

Książki można nabyć na stronie https://www.ikmag.pl/sklep/

 

1 KOMENTARZ

  1. Przede wszystkim odpowiednia maska do włosów i ich pielęgnacja, to jest klucz do sukcesu 🙂 Sama na przykład mam różnego rodzaju maski na włosy, bo wiem jakie mam sucha włosy po farbowaniu, no masakra.

Comments are closed.