REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Wysokie temperatury nie odstraszyły blisko dwustu osób, które chciały aktywnie spędzić dzień, dając przy tym wyraz hołdu Żołnierzom Wyklętym. To właśnie ku ich pamięci odbywa się Bieg Tropem Wilczym.

Tegoroczny Bieg Tropem Wilczym w Skarżysku, jak i całej Polsce, nie miał szczęścia do obostrzeń pandemicznych. Nie odbył się w zwyczajowym, marcowym terminie, w drugim, majowym, też nie, ale wreszcie udało się doprowadzić go do skutku.

Po raz drugi skarżyską edycję Biegu Tropem Wilczym gościło osiedle Bór. Przy tamtejszej altanie grillowej był start, meta podium i wszystkie atrakcje.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Uczestnicy mogli wybrać spośród trzech dystansów – 1963 metry, 5 km oraz 10 km. Długość tego pierwszego to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

To właśnie ten pierwszy dystans wybrało najwięcej uczestników, w tym dzieci i młodzież, którym towarzyszyli na trasie starsi. Słowem – biegły całe rodziny. W tym biegu nie było zwycięzców i przegranych, a liczył się udział, ukończenie oraz świetna zabawa. Zwycięzców za to wyłoniono, a w zasadzie zrobili to oni sami, w biegach na 5 i 10 kilometrów. Bieg 5-kilometrowy wygrał pochodzący ze Skarżyska Tomasz Świerczyński i jednocześnie powtórzył osiągnięcie z zeszłego roku.

Uczestnicy zgodnie przyznawali, że biegło się świetnie, ale nie można było nie wspomnieć o tym, że bardzo utrudniała bieganie upalna pogoda. Mimo to humory dopisywały.

Na wszystkich uczestników czekał poczęstunek, w tym wojskowa grochówka, a także losowanie nagród. Fanty można też było zdobyć w konkursie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych.

Wizerunki żołnierzy polskiego podziemia rzucały się w oczy. Były obecne na banerach, a także na koszulkach wielu uczestników.

Skarżyska edycja Biegu Tropem Wilczym 2021 miała inną datę niż ogólnopolska. Ta została po reperkusjach pandemicznych wyznaczona na 15 sierpnia 2021 roku. Będzie więc można pobiec w innych miastach, np. w Kielcach czy Starachowicach.

Na długich dystansach najlepsi byli:

5 km

Małgorzata Czarnota – AZS UJK Kielce/Gąsawy Rządowe

Tomasz Świerczyński – Skarżysko-Kamienna

10 km

Klaudia Szmigiel – Woźniak Running Team, Nadir Jędrzejów/Węgrzynów

Sebastian Łukasiewicz – Klub Biegowy Gepard/Miedziana Góra

Organizatorzy, czyli ZHR, Rada Osiedla Bór i portal Nurt Historii, dziękują za wsparcie – finansowe z Powiatu oraz nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, wodę na trasie od SFD Skarżysko-Kamienna, rozgrzewkę w wykonaniu Krzysztofa Ogłozy oraz pomoc Nadleśnictwa Suchedniów, które jako gospodarz terenu udostępniło go i wspomogło wraz z Policją zabezpieczyć teren.

Więcej zdjęć na portalu Echo Dnia: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/bieg-tropem-wilczym-2021-w-skarzyskukamiennej-biegacze-upamietnili-zolnierzy-wykletych-zdjecia/ar/c2-15672726

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to