REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Ostatnim akcentem tegorocznych Skarżyskich Dni Seniora była dyskoteka. Ale nie była to taka pierwsza lepsza potańcówka. Za konsoletą stanęła DJ WIKA, czyli najstarsza didżejka w Polsce.

Październik to miesiąc seniorów. Starsi mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej mieli wiele okazji do zabawy czy nauki. Kolejny rok nauki rozpoczął się w obchodzącym 10-lecie istnienia Skarżyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, były koncerty i wykłady prozdrowotne, a także imprezy rekreacyjne. Otwarto też kolejny Klub Senior+.

Dyskoteka z DJ WIKĄ była ostatnim punktem w programie dni seniora. Wirginia Szmyt, bo tak nazywa się naprawdę, porwała skarżyskich seniorów do tańca w patio MCK. Za konsoletą towarzyszył jej Krzysztof Barszcz.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Dobra zabawa i taniec to tylko jedna strona tego, o co tak naprawdę chodzi artystce, która, czego nie ukrywa, ma 80 lat. – Jestem społecznicą, a z zawodu pedagogiem specjalnym. Należę do tego gatunku, który się nie krępuje wieku. Promuję w ten sposób radość z życia, szacunek do wieku seniora. Chcę pokazać moim rówieśnikom, że starości nie trzeba się wstydzić, bo i tak nie można upływu lat oszukać – powiedziała.

Dla skarżyskich seniorów przygotowała hity z ich lat młodości, przeplatane najnowszymi przebojami, a do tego nieodzowne prawie zawsze i wszędzie… disco-polo. – Seniorzy bawią się w sposób naturalny, przy każdej muzyce. Jedyny problem to zazwyczaj zbyt mała liczba panów – wyjaśniła.

Zanim rozpoczęła się zabawa, DJ WIKA zwróciła się do obecnych. – Wiek seniora ma w sobie tyle mądrości, że się nie powinien krępować. Niech wiek nie przeszkadza nam w realizacji marzeń, w niczym. Młodym się bywa, a starzeje się każdego dnia. Musimy pogodzić się z wiekiem i korzystać z niego. Pokażmy młodym, że można być starym, ale jednocześnie eleganckim. Senior też jest przyszłością narodu – powiedziała tuż przed zagraniem pierwszych dźwięków.

Skarżyskich seniorów do tańca dwa razy prosić nie trzeba. Już po chwili wszyscy bawili się na parkiecie patio.

DJ WIKA, czyli Wirginia Szmyt, ma 80 lat i zajmuje się animacją życia kulturalnego seniorów od 24 lat. Puszcza nie tylko muzykę, ale organizuje zabawę i rozrywkę w szerokim tego słowa znaczeniu. Jako didżejka występowała także za granicą, w Paryżu, Moskwie i Berlinie. Zanim zajęła się tym, co robi obecnie, w trakcie kariery zawodowej była pedagogiem specjalnym, pracowała w zakładzie poprawczym.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to