Zbawienna moc dźwięków. W Stowarzyszeniu Od Nowa odbył się Dobry Wieczór z Sylwią Nadgrodkiewicz

1379
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Sylwia Nadgrodkiewicz, terapeutka dźwiękowa, była bohaterką kolejnego spotkania w cyklu Dobry Wieczór, na który zaprasza Stowarzyszenie Od Nowa.

Piątkowe spotkanie z Sylwią Nadgrodkiewicz zorganizowane przez Stowarzyszenie Od Nowa było drugim w cyklu nazwanym Dobry Wieczór. W pierwszym gościnią była Katarzyna Jezierska. Skarżyszczanka czytała swoje wiersze, a towarzyszyła temu dyskusja o tematach poruszanych w wierszach i nie tylko takich.

Podobnie jak poezja, pozytywny wpływ na odbiorców ma również muzyka. Szczególnie wyjątkowe dźwięki, jakie wydobywają z siebie kamertony i inne instrumenty, jakimi posługuje się Sylwia Nadgrodkiewicz.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Mowa o pracy, ponieważ Sylwia Nadgrodkiewicz, również skarżyszczanka, pracuje dźwiękami. Muzyka jest jej towarzyszką życia od najmłodszych lat, a od wielu również sposobem na życie. Od ponad dziesięciu lat, jak powiedziała, zajmuje się muzykoterapią.

Spotkanie zaczęło się jednak od wstępu teoretycznego. Sylwia Nadgrodkiewicz, nawiązując do pracy naukowej ks. prof. Włodzimierza Sedlaka, również związanego blisko ze Skarżyskiem, przekonywała obecne na spotkaniu panie o tym, że człowiek to istota bioelektroniczna, będąca obwodem elektromagnetycznym, samemu też generującym energię.

W efekcie zarówno nasze ciało jako całość, jak i każdy nasz organ z osobna, mają swoje wzorcowe częstotliwości, w których działają prawidłowo. Gdy jesteśmy w harmonii, w balansie, wtedy jesteśmy zdrowi. Pod wpływem różnych przeżyć, emocji, traum czy przejść, nasze wewnętrzne organy się rozstrajają. Kiedy to rozstrojenie trwa za długo, zamienia się w chorobę.

Kiedy poddajmy się muzykoterapii, przywracamy balans naszemu ciału. Działanie wibracjami działa u nasady tego problemu. Kiedy działamy dźwiękiem na naszą pamięć komórkową, z czasem uzdrawiamy i wzmacniamy nasze organy, bo one składają się z komórek.  Dźwięki mają moc uzdrawiania na poziomie komórkowym. Dźwięki działają również na nasze myśli, nasz mózg, żeby go pozbawić pewnych schematów, mechanizmów, przekonań, trybów, które wprowadzają nas w stan chorobowy.Sylwia Nadgrodkiewicz

W części teoretycznej, podobnie jak podczas poprzedniego spotkania, również było dużo rozmów o życiu, jego niuansach, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych.

Potem przyszła pora na część praktyczną, czyli muzyczną. Koncert kamertonowy sprawił, że uczestniczki, niesione dźwiękiem, przeniosły się w stan, który na pewno pozytywnie wpłynął na ich samopoczucie.

Sylwia Nadgrodkiewicz

Karolina Nowek, prezeska Stowarzyszenia Od Nowa, dziękowała Sylwii Nadgrodkiewicz i uczestniczkom. Tej pierwszej za niezwykłe doznania, a tym drugim za obecność, a przy okazji za zapewnienie pysznego poczęstunku, i zaprosiła na kolejne, już ostatnie spotkanie w cyklu Dobry Wieczór.

Tym razem bohaterką spotkania Dobry Wieczór będzie kolejna skarżyszczanka – Małgorzata Niewiadomska, blogerka kulinarna.

Kulinarne igraszki losu Gosi Niewiadomskiej

 

Można być pewnym, że i to spotkanie również będzie toczyło się w przyjemnej i ciepłej atmosferze. A do tego będzie smacznie. Pyszne jedzenie, podobnie jak dobra poezja i pozytywne dźwięki, są ważnym elementem życia.

Spotkanie Dobry Wieczór z Małgorzatą Niewiadomską odbędzie się w piątek 24 listopada 2023 roku o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia Od Nowa przy ul. Powstańców Warszawy 5. Wstęp jest wolny.

Zapraszamy!

Zobacz relację ze spotkania z Małgorzatą Niewiadomską:

Jedzenie dla przyjemności i dla odporności. Na Dobry, a do tego smaczny, Wieczór, z Małgorzatą Niewiadomską zaprosiło Stowarzyszenie Dobry Wieczór

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here