Zbawienna moc dźwięków. W Stowarzyszeniu Od Nowa odbył się Dobry Wieczór z Sylwią Nadgrodkiewicz

1824
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Sylwia Nadgrodkiewicz, terapeutka dźwiękowa, była bohaterką kolejnego spotkania w cyklu Dobry Wieczór, na który zaprasza Stowarzyszenie Od Nowa.

Piątkowe spotkanie z Sylwią Nadgrodkiewicz zorganizowane przez Stowarzyszenie Od Nowa było drugim w cyklu nazwanym Dobry Wieczór. W pierwszym gościnią była Katarzyna Jezierska. Skarżyszczanka czytała swoje wiersze, a towarzyszyła temu dyskusja o tematach poruszanych w wierszach i nie tylko takich.

Podobnie jak poezja, pozytywny wpływ na odbiorców ma również muzyka. Szczególnie wyjątkowe dźwięki, jakie wydobywają z siebie kamertony i inne instrumenty, jakimi posługuje się Sylwia Nadgrodkiewicz.

Mowa o pracy, ponieważ Sylwia Nadgrodkiewicz, również skarżyszczanka, pracuje dźwiękami. Muzyka jest jej towarzyszką życia od najmłodszych lat, a od wielu również sposobem na życie. Od ponad dziesięciu lat, jak powiedziała, zajmuje się muzykoterapią.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Spotkanie zaczęło się jednak od wstępu teoretycznego. Sylwia Nadgrodkiewicz, nawiązując do pracy naukowej ks. prof. Włodzimierza Sedlaka, również związanego blisko ze Skarżyskiem, przekonywała obecne na spotkaniu panie o tym, że człowiek to istota bioelektroniczna, będąca obwodem elektromagnetycznym, samemu też generującym energię.

W efekcie zarówno nasze ciało jako całość, jak i każdy nasz organ z osobna, mają swoje wzorcowe częstotliwości, w których działają prawidłowo. Gdy jesteśmy w harmonii, w balansie, wtedy jesteśmy zdrowi. Pod wpływem różnych przeżyć, emocji, traum czy przejść, nasze wewnętrzne organy się rozstrajają. Kiedy to rozstrojenie trwa za długo, zamienia się w chorobę.

Kiedy poddajmy się muzykoterapii, przywracamy balans naszemu ciału. Działanie wibracjami działa u nasady tego problemu. Kiedy działamy dźwiękiem na naszą pamięć komórkową, z czasem uzdrawiamy i wzmacniamy nasze organy, bo one składają się z komórek.  Dźwięki mają moc uzdrawiania na poziomie komórkowym. Dźwięki działają również na nasze myśli, nasz mózg, żeby go pozbawić pewnych schematów, mechanizmów, przekonań, trybów, które wprowadzają nas w stan chorobowy.Sylwia Nadgrodkiewicz

W części teoretycznej, podobnie jak podczas poprzedniego spotkania, również było dużo rozmów o życiu, jego niuansach, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych.

Potem przyszła pora na część praktyczną, czyli muzyczną. Koncert kamertonowy sprawił, że uczestniczki, niesione dźwiękiem, przeniosły się w stan, który na pewno pozytywnie wpłynął na ich samopoczucie.

Sylwia Nadgrodkiewicz

Karolina Nowek, prezeska Stowarzyszenia Od Nowa, dziękowała Sylwii Nadgrodkiewicz i uczestniczkom. Tej pierwszej za niezwykłe doznania, a tym drugim za obecność, a przy okazji za zapewnienie pysznego poczęstunku, i zaprosiła na kolejne, już ostatnie spotkanie w cyklu Dobry Wieczór.

Tym razem bohaterką spotkania Dobry Wieczór będzie kolejna skarżyszczanka – Małgorzata Niewiadomska, blogerka kulinarna.

Kulinarne igraszki losu Gosi Niewiadomskiej

 

Można być pewnym, że i to spotkanie również będzie toczyło się w przyjemnej i ciepłej atmosferze. A do tego będzie smacznie. Pyszne jedzenie, podobnie jak dobra poezja i pozytywne dźwięki, są ważnym elementem życia.

Spotkanie Dobry Wieczór z Małgorzatą Niewiadomską odbędzie się w piątek 24 listopada 2023 roku o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia Od Nowa przy ul. Powstańców Warszawy 5. Wstęp jest wolny.

Zapraszamy!

Zobacz relację ze spotkania z Małgorzatą Niewiadomską:

Jedzenie dla przyjemności i dla odporności. Na Dobry, a do tego smaczny, Wieczór, z Małgorzatą Niewiadomską zaprosiło Stowarzyszenie Dobry Wieczór