Prawie milion złotych dla Muzeum Orła Białego w Skarżysku! Będzie modernizacja budynku i ciekawsze wystawy

1271
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Muzeum im. Orła Białego otrzymało blisko milion złotych dotacji. Pieniądze zostaną wydane na modernizację budynku wystaw, a konkretnie zapewnienie odpowiedniego mikroklimatu. Umożliwi to sprowadzanie do muzeum jeszcze ciekawszych eksponatów.

Przed weekendem informowaliśmy o milionowej dotacji na mammograf dla szpitala w Skarżysku, a w weekend dotarła do nas wiadomość o kolejnej dotacji, również w okolicach miliona złotych.

Muzeum im. Orła  Białego właśnie pochwaliło się otrzymaniem bardzo dużej dotacji. Z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków gmina Skarżysko otrzyma 980 tysięcy złotych.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Dotacja ta zostanie przeznaczona na modernizację budynku wystaw, a konkretnie na zapewnienie odpowiedniego mikroklimatu, czyli:

  • grzanie powietrza,
  • chłodzenie powietrza,
  • osuszanie powietrza,
  • nawilżanie powietrza,
  • odprowadzenie skroplin.

Wszystkie te funkcje zapewnią stabilne parametry powietrza, które często są wymagane w przypadku wiekowych eksponatów o dużej wartości historycznej.

Jak mówi dyrektor Grzegorz Bień, inwestycja umożliwi sprowadzanie, jako wystaw czasowych, zbiorów wymagających odpowiednich warunków „klimatycznych”, w tym zbiorów sprzed kilku wieków.

Dzięki temu wystawy będą bogatsze o najcenniejsze eksponaty. Jak dodaje dyrektor, wystawa orderów, która niedawno odwiedziła muzeum na Rejowie, byłaby właśnie bogatsza, gdyby budynek już miał taką instalację.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to