Ponad milion na nowy mammograf dla szpitala w Skarżysku. Poprzedni się zepsuł

398
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Szpital w Skarżysku-Kamiennej jeszcze w tym roku otrzyma nowy cyfrowy mammograf. Poprzedni się zepsuł i nie nadawał się do naprawy.

Pacjentki skarżyskiego szpitala jeszcze w tym roku będą mogły korzystać z nowego mammografu. Od pół roku lecznica pozbawiona była takiego urządzenia, ponieważ dotychczasowe się zepsuło i nie nadawało się do naprawy.

Powiat Skarżyski pozyskał z budżetu państwa blisko 1,1 miliona złotych, czyli 80% wartości, dołoży do tego 268 tysięcy złotych i jeszcze w 2023 roku w szpitalu Powiatowym w Skarżysku znajdzie się nowy mammograf cyfrowy. Będzie posiadał funkcje tomosyntezy, mammografii 3D, biopsji i będzie wyposażony w stację operatora.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Umowę na dofinansowanie pochodzące z budżetu państwa podpisali Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Starosta Skarżyski Artur Berus, Wicestarosta Skarżyski Anna Leżańska, skarbnik powiatu Urszula Wrona oraz dyrektor szpitala Leszek Lepiarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here