Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Czy obiekt tej amerykańskiej sieci gastronomicznej przydałby się w budynku dworca PKP? I co jeszcze, poza kasami, poczekalnią i biurami, mogłoby się tam znaleźć? Mieszkańcy Skarżyska mieli okazję do przekazania swoich sugestii.

McDonald’s w Skarżysku będzie w 2020 roku:

McDonald’s Skarżysko-Kamienna

 

Rozpoczęła się budowa restauracji McDonald’s w Skarżysku-Kamiennej:

McDonald’s w Skarżysku: Ruszyła budowa. Restauracja powstanie błyskawicznie


Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

 

Dworzec PKP i jego otoczenie wkrótce czekają ogromne zmiany. Władze PKP S.A. chcą wiedzieć, jakiego dworca oczekują mieszkańcy. W tym celu w czwartek w urzędzie miasta odbyły się konsultacje. Oprócz przedstawicieli kolei, wzięli w nich udział przedstawiciele władz miasta oraz nieliczni, niestety, mieszkańcy.

Wśród obecnych byli m.in. zastępca prezydenta miasta Andrzej Brzeziński, kierownik Biura Rozwoju Miasta Monika Kocia, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Iwona Kowaleska, radny rady powiatu Bartosz Bętkowski oraz prowadzący izbę pamięci przy skarżyskim dworcu Jerzy Stopa. Najaktywniejszym z mieszkańców był zdecydowanie Piotr Mańkowski, miłośnik kolejnictwa.

Skarżyski dworzec, między innymi z racji swojej wielkości, nie jest i nie może być obiektem, z którego korzystają tylko podróżni. Jego powierzchnia użytkowa to ok 3200 m2. Teraz 1/3 budynku jest pusta. To ma się zmienić. Polskie Koleje Państwowe chcą, żeby remont nie polegał tylko na wymianie poszczególnych jego elementów na nowe i odmalowaniu elewacji. Chcą, aby dworzec tętnił życiem i był obiektem, w którym mieszkańcy będą spędzać też czas wolny, a nie tylko kupować bilet na podróż. – Dworce i ich sąsiedztwo to miejsca, gdzie powinno się skupiać życie miasta. Skarżyski dworzec powinien być bramą do miasta – powiedział prowadzący spotkanie Artur Fojud, audytor dostępności w PKP S.A.

Spotkanie to miało na celu przekazanie władzom PKP pomysłów na wykorzystanie ogromnej kubatury dworca i jego otoczenia. A że dworzec jest zabytkiem, nie może on być przebudowany – musi pozostać w kształcie takim, jaki jest.

Prowadzący poprosił obecnych o wskazanie, które z następujących cech dworca są dla nich najważniejsze: bezpieczeństwo, dostępność, estetyka, intuicyjność, komfort, wielofunkcyjność, uniwersalność, czytelność, jednoznaczność czy dopasowanie. Wypełnione przez uczestników formularze zostaną poddane analizie.

Uczestnicy mieli też za zadanie zaproponować, co powinno znaleźć się w budynku dworca i w jego otoczeniu po remoncie. – Sugestie zostaną przekazane projektantowi i w miarę możliwości uwzględnione w projekcie. Jeśli nie będzie to możliwe, projektant i inwestor będą musieli uzasadnić odrzucenie propozycji – mówił Artur Fojud.

Wśród propozycji były m.in.:

Wewnątrz budynku:

 • McDonald’s lub inna sieciowa restauracja
 • Kawiarnia z ogródkiem na tarasie
 • Biblioteka lub stanowisko bookcrossingu
 • Sala na cele społeczne: spotkania, imprezy, koncerty
 • Miejsce do coworkingu (wspólnej pracy)
 • Miejsce na ekspozycję eksponatów przechowywanych obecnie w izbie pamięci

Na zewnątrz budynku:

 • Miejsce dla spotkań młodzieży, z możliwością podłączenia sprzętu audio, ładowania telefonów i innych udogodnień
 • Wypożyczalnia rowerów
 • Parking typu park & ride (parkuj i jedź)
 • Początek ścieżki edukacyjnej

Przedstawiciele kolei nie wykluczają kolejnych spotkań w tym temacie.

Remont dworca jest zadaniem odrębnym od planowanej budowy tunelu pod torami. Są to dwie osobne inwestycje.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o planowanym remoncie dworca PKP w Skarżysku

  Dworzec PKP - remont - konsultacjeDworzec PKP - remont - konsultacjeDworzec PKP - remont - konsultacjeDworzec PKP - remont - konsultacjeDworzec PKP - remont - konsultacjeDworzec PKP - remont - konsultacjeDworzec PKP - remont - konsultacjeDworzec PKP - remont - konsultacjeDworzec PKP - remont - konsultacjeDworzec PKP - remont - konsultacjeDworzec PKP - remont - konsultacjeDworzec PKP - remont - konsultacjeDworzec PKP - remont - konsultacjeDworzec PKP - remont - konsultacje

5 KOMENTARZE

 1. Mimo,że zawodowo zajmuję się koleją nie wiedziałem o takim spotkaniu. Zbyt mało reklamy tego. A może posterunek policji? jakaś informacja turystyczna bo miasto podobno stawia na turystykę? No i kiedy zniknie zakała czyli Manhatan skupisko bud i brudu?

 2. było spotkanie, kanapki zjedli wodą popijali i… mc” donalda nie było i nie ma… a gdzie ogródek i inne atrakcje.. pociągi jadą.. a ludzie śpią… ttfuu…

 3. było spotkanie, kanapki zjedli wodą popijali i… mc” donalda nie było i nie ma… a gdzie ogródek i inne atrakcje.. pociągi jadą.. a ludzie śpią… ttfuu…

 4. Jest to świadectwo, które każdy musi przeczytać, jestem tutaj, aby poinformować cały świat o człowieku, który uratował mój związek, a ten wielki człowiek nazywa się Dr. IZOYA. Rzeczywiście wykonał dla mnie świetną robotę, sprowadzając mojego byłego kochanka, który mnie opuścił i obiecuje, że już nigdy do mnie nie wróci. Dzięki temu zdałem sobie sprawę, że podając światu szczegóły dr. IZOYY, przyniosą one wiele korzyści tym, którzy mają zepsute domy lub związki, aby pomóc mu naprawić ten zerwany związek lub małżeństwo. Możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem jego adresu e-mail: drizayaomosolution@gmail.com. lub jego numer aplikacji what’s +12098373537. Skontaktuj się z nim i sprawdź, jak Twój problem zostanie rozwiązany w ciągu 24 godzin. Specjalizuje się również w następujących sprawach …
  (1) Chcesz odzyskać swojego byłego.
  (2) Chcesz awansować w swoim biurze.
  (3) Chcesz, aby mężczyźni / kobiety podążali za tobą.
  (4) Chcesz dziecko.
  (5) Jesteś przedsiębiorcą i chcesz wygrywać kontrakty
  (6) Chcesz, aby twój mąż był twój na zawsze
  (7) Potrzebujesz pomocy duchowej.
  (8) Zostałeś oszukany i chcesz odzyskać utracone pieniądze.
  (9) Zatrzymaj rozwód
  (10) Przywoływanie rytuałów pieniężnych
  (11) Wygraj wybory

Comments are closed.