Rocznica egzekucji na Borze w Skarżysku inaczej niż zwykle. Nie będzie oficjalnej uroczystości

1294
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Obchody rocznicy egzekucji mieszkańców Skarżyska-Kamiennej i regionu, która miała miejsce w 1940 roku, w tym roku będą wyglądać inaczej niż zwykle.

Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia wpłynęły również na to, jak będą wyglądać obchody kolejnej, już 81., rocznicy egzekucji, której Niemcy dokonali na Polakach w lesie na osiedlu Bór w Skarżysku.

W tym roku dzień uroczystości wypadł dokładnie w rocznicę ostatniego dnia rozstrzelań, czyli 14 lutego 2021 roku. Tym razem jednak oficjalnych uroczystości nie będzie.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Nie odbędzie się oficjalna msza święta w intencji pomordowanych i nie będzie uroczystości przy mogile, jak to bywało w poprzednich latach.

Niemniej każdy chętny jest zapraszany do indywidualnego oddania hołdu pomordowanym 14 lutego 2021 roku w godzinach 10.00–12.00

W tym czasie przy mogile ofiar egzekucji rozbrzmiewać będą pieśni patriotyczne.

Do odwiedzenia mogiły zapraszają organizatorzy – Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig, przewodniczący Rady Miasta Leszek Golik, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Więcej o tragedii, jaka rozegrała się na Borze w Skarżysku:

12 lutego 1940 – rozpoczęcie egzekucji w lesie na osiedlu Bór

Zaproszenie na rocznicę egzekucji na Borze w Skarżysku-Kamiennej; grafika: Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennejor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here