Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Stowarzyszenie Erbel – Szkoła Przyszłości działające przy I LO w Skarżysku-Kamiennej organizuje szereg przedsięwzięć. Jednym z nich było „Pamięć i patriotyzm – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej dla Ojczyzny wielkiej i małej”. Jego finalnym elementem jest broszura z informacjami o jego przebiegu, referatami z sympozjum, którą zamieszczamy poniżej.

„Pamięć i patriotyzm – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej dla Ojczyzny wielkiej i małej” to przedsięwzięcie edukacyjne, które Stowarzyszenie Erbel – Szkoła Przyszłości przeprowadziło w trwającym roku szkolnym.

W ramach tego projektu:

  • odbyła się wystawa plakatów przedstawiająca agresję sowiecką i niemiecką w 1939 roku
  • wykonano tableau upamiętniające Józefa Piłsudskiego, będące nawiązaniem do zaginionej tablicy z 1935 roku
  • odbyło się sympozjum historyczne
  • wydano broszurę podsumowującą
Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

 

Zobacz relację z sympozjum w Erblu:

O historii i nawiązanie do historii – w I LO w Skarżysku odbyło się sympozjum historyczne

 

W broszurze, którą zamieszczamy poniżej, można zapoznać się ze wszystkim informacjami dotyczącymi przedsięwzięcia oraz przeczytać wykłady z sympozjum, a także poznać bliżej Stowarzyszenie Erbel – Szkoła Przyszłości.

Wykład „Historia Naszej szkoły w okresie II RP i lat okupacji 1939–1945” można przeczytać również tutaj:

Uczniowie o historii skarżyskiego Erbla w początkowych latach – dziś I Liceum Ogólnokształcącego, kiedyś Szkoły Powszechniej nr 4

Pomysłodawcą i organizatorem projektu „Pamięć i patriotyzm – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej dla Ojczyzny wielkiej i małej” było Stowarzyszenie Erbel – Szkoła Przyszłości, dyrekcja I LO i Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Skarżysku-Kamiennej. Opiekę merytoryczną sprawowało Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Skarżysku-Kamiennej, a współfinansowane było przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Radę Rodziców przy I LO.

erbel-i-lo-pamiec-patriotyzm-broszura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here