Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Dziki, drużyna od lat grająca w lidze amatorskiej ATP, wchodzi na nowy level i zaczyna grę w świętokrzyskich rozgrywkach ligowych. Pod nazwą Eska Dziki Skarżysko-Kamienna będzie grać w Klasie B i okręgowym pucharze Polski.

Sympatycy „kopanej”, którzy śledzą ligę Amatorskiego Towarzystwa Piłkarskiego dobrze znają zespół Dzików prowadzony przez Macieja Orynka, od lat grający pierwsze skrzypce w lidze i zdobywający tytuły mistrzowskie, puchary i inne trofea.

Dziki skład mają nie tylko mocny, ale i liczny. W niedawnym turnieju na Dolnej Kamiennej zagrały dwie drużyny Dzików i spotkały się w finale. Chętnych do gry więc nie brakuje, a że są to w większości zawodnicy z ligową przeszłością, wiec postanowiono zespół zgłosić do rozgrywek Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Najniższy poziom ligowy w świętokrzyskim to Klasa B. Drużyna zagra w Grupie I. Będzie nazywać się Eska Dziki, bo to właśnie klub Eska Skarżysko-Kamienna udzielił wsparcia formalnego.


Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

W składzie teamu Eska Dziki prawie każdy zawodnik ma za sobą przeszłość ligową, a przynajmniej ma w CV grę w którymś z klubów w drużynach młodzieżowych. U większości z nich tym klubem jest Granat Skarżysko-Kamienna.

Trzy lata temu właśnie z Granatu odszedł bramkarz Dominik Borowiec. Przez ten czas grał w lidze amatorskiej.

Dominik Borowiec, bramkarz Eski Dziki Skarżysko:

Będzie się ciężko na początku przestawić z Orlika na duże boisko, ale tego się jednak nie zapomina  i jest we krwi. Cel to dać z siebie wszystko, tracić jak najmniej bramek. Wszyscy z nas mają przeszłość klubową i znamy się z różnych boisk. Fajnie, że ta drużyna powstała. Pokazaliśmy, że można zebrać ludzi ze Skarżyska. W składzie są ludzie, którzy potrafią grać w piłkę. Chcielibyśmy awansować, a myślę, że przynajmniej miejsce w top trzy jest pewne.

Ładnych kilka lat temu w Granacie grał również Dawid Brzozowski:

Dawid Brzozowski, piłkarz Eski Dziki Skarżysko:

Dogadaliśmy się z przyjaciółmi z Orlika. Postanowiliśmy, że stworzymy coś nowego w Skarżysku. Próbujemy, zobaczymy, jak wyjdzie. Każdy pozytywnie nastawiony. Najważniejsze będzie utrzymać ten początkowy zapał na dłużej.

 

Herb Dzików; grafika: Eska Dziki Skarżysko-Kamienna/Facebook

Trenerem zespołu jest Janusz Kądziela, a pomaga mu jego syn Arkadiusz Kądziela.

Arkadiusz Kądziela, drugi trener Eski Dziki Skarżysko:

Wszystko już formalnie mamy załatwione. W zespole jest 25 zawodników. Udało się pozyskać sponsorów. A w lidze w każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo, ale inaczej się gra na Orliku, a inaczej w Klasie B. Większość chłopaków miała przerwę od dużego boiska. Co będzie, to będzie. Dużo zależeć będzie od dyspozycyjności dnia, boiskowego składu.

 

Gra w rozgrywkach ŚZPN nie będzie pierwszą przygodą drużyny na takim poziomie. W poprzednim sezonie Dziki zgłosiły drużynę do rozgrywek okręgowego Pucharu Polski.

Eska Dziki zapraszają na mecz!

I w tym sezonie Eska Dziki Skarżysko zaczną grę o stawkę od tych rozgrywek. W niedzielę 14 sierpnia 2022 roku podejmą u siebie Radiator$ Stąporków. W drużynie z miasta grzejników też gra wielu piłkarzy ze Skarżyska, więc będzie to w znacznym stopniu mecz starych znajomych. Zwycięzca awansuje do kolejnej rundy. Spotkanie odbędzie się na stadionie Ruchu Skarżysko, a rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp jest bezpłatny.

Zobacz relację z pucharowego meczu Eska Dziki Skarżysko-Kamienna – Radiator$ Stąporków:

Wielkie emocje i zwycięstwo po dogrywce! Drużyna Eska Dziki Skarżysko pokonała Radiator$ Stąporków w pucharowym meczu

 

 

Eska Dziki Skarżysko swój pierwszy mecz o stawkę zagrają w pucharze przeciwko Radiator$ Stąporków; grafika: Eska Dziki Skarżysko-Kamienna/Facebook

Pierwszy mecz ligowy Eska Dziki Skarżysko rozegra 27 sierpnia, również u siebie, a rywalem będą Polanie Pierzchnica. Mecze ligowe również będą rozgrywane na stadionie Ruchu.

Dziki już mają pierwszych kibiców. Liczą na liczną obecność i na wsparcie na meczach

Eska Dziki Skarżysko-Kamienna – kadra na sezon 2022/23:

Gabriel Badowski, Patryk Banaczek, Dominik Borowiec, Dawid Brzozowski, Dawid Dulęba, Maciej Głowaczewski, Przemysław Gnat, Patryk Gula, Jakub Guzikowski, Kamil Kępa, Adrian Kocia, Maciej Kwaśniewski, Jakub Lisowski, Maciej Niziołek, Robert Orlikowski, Bartosz Ozan, Piotr Ozięmbłowski, Mikołaj Piórkowski, Mariusz Płusa, Karol Rogoziński, Paweł Rzeszowski, Dawid Skrocki, Paweł Wasik, Mateusz Winter, Mateusz Witkowski. Trener: Janusz Kądziela. Drugi trener: Arkadiusz Kądziela.