Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Rozpoczęła się rekrutacja wolontariuszy na wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021. Sztaby WOŚP w Skarżysku-Kamiennej i Suchedniowie czekają na chętnych do zbierania pieniędzy do puszek.

Najbliższy wielki finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy odbędzie się 31 stycznia 2021 roku (nastąpiła zmiana terminu z 10 stycznia). Będzie to już 29. Finał WOŚP. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przeznaczone dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostykę głowy. Stąd też hasło przewodnie finału: Finał z głową.

O tym, jak będzie wyglądał styczniowy finał, w znacznej mierze zadecyduje aktualna sytuacja pandemiczna. Dziś jeszcze nie wiadomo, czy będą odbywać się publiczne licytacje, koncerty i inne wydarzenia, ale jest pewne, że zbiórka będzie.

Zobacz relację z finału WOŚP 2021 w Skarżysku-Kamiennej:

Kwestowanie w czasach pandemii. Finał WOŚP 2021 w Skarżysku skromniejszy, czekamy na wyniki

REKLAMA
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024

Sztaby WOŚP w Skarżysku i Suchedniowie – rekrutacja wolontariuszy

Aby była skuteczna, niezbędny jest udział wolontariuszy. W nadchodzącym finale sztaby w naszej okolicy będą działać w Skarżysku-Kamiennej i w Suchedniowie.

W Skarżysku-Kamiennej główny sztab będzie znajdował się jak zwykle w Miejskim Centrum Kultury, a w Suchedniowie w Suchedniowskim Ośrodku Kultury Kuźnica. Oba sztaby już rekrutują wolontariuszy i w obu odbywa się to przez internet.

Sztab w Skarżysku-Kamiennej przyjął limit wolontariuszy na 170 osób. Szef sztabu Rafał Kamiński chciałby, aby tyle osób wyruszyło na miasto z puszkami w dniu finału.

– Tylu wolontariuszy mieliśmy w 2020 roku i myślę, że i tym razem taką liczbę chętnych osiągniemy. W dwa dni od rozpoczęcia rekrutacji zgłosiło się już 40 osób – mówi Rafał Kamiński.

Jak dodaje, w tej edycji wiele formalności, poza rekrutacją, będzie się odbywać zdalnie. Wolontariusze pojawią się w sztabie w zasadzie tylko dwa razy – aby odebrać puszkę, a potem podczas finału, po zbiórce.

Chcesz zostać wolontariuszem WOŚP – kliknij tutaj:

https://iwolontariusz.wosp.org.pl/

Jak będzie wyglądał finał WOŚP 2021 w MCK?

Obecna sytuacja odciska piętno również na takich organizacjach jak WOŚP. To, że odbędzie się zbiórka, jest pewne, natomiast nie jest pewne, czy i jakie imprezy towarzyszące finałowi będą mogły się odbywać.

W Skarżysku, na dwa miesiące przed finałem, nie wiadomo jeszcze, czy w MCK tego dnia odbędą się licytacje, pokazy, koncerty i inne wydarzenia. Jak mówi Rafał Kamiński, sztab czeka na rozwój sytuacji.

W 2020 roku w sztabie w Miejskim Centrum Kultury zebrano 84 476,80 złotych, co było rekordem w historii sztabu. Rekordowy wynik był również w drugim sztabie WOŚP w Skarżysku – w klubie muzycznym Semafor, gdzie zebrano 1526,70 złotych podczas koncertu. W suchedniowskiej Kuźnicy zebrano 36 308,80 złotych.

Tak było podczas finału WOŚP w Skarżysku w 2019 roku:

Finał WOŚP 2020 w Skarżysku pod znakiem rekordów. Graliśmy jak nigdy!

 

Finał WOŚP 2021 będzie się odbywał pod hasłem „Finał z głową”, a to dlatego, że będą zbierane środki na wsparcie oddziałów zajmujących się problemami i diagnostyką głowy, w tym laryngologii i otolaryngologii. Fundacja WOŚP za zebrane pieniądze zakupi między innym takie sprzęty jak endoskopy, egzoskopy, aparaty USG i RTG, lasery i lampy.

Skarżysko-Kamienna jest jednym z kilku miast w Polsce, które posiada rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W otwarciu uczestniczył Jurek Owsiak.

Jurek Owsiak osobiście i uroczyście otworzył rondo WOŚP w Skarżysku

 

Czytaj więcej o WOŚP:

Łóżka od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla chorych na COVID-19 trafią też do szpitala w Skarżysku

 

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została założona w 1993 roku. Pierwszy finał WOŚP odbył się 3 stycznia 1993 roku. Jej prezesem i jednocześnie twarzą jest Jurek Owsiak. Co roku cel zbiórki jest inny, ale co kilka lat powtarzają się podobne cele. Do tej pory Fundacja WOŚP zebrała ponad miliard złotych. Fundacja WOŚP organizuje też szereg innych inicjatyw, w tym Pol’and’Rock Festival.

Retro Skarżysko: Finał WOŚP 1996 w Skarżysku. Pamiętacie?

 

final wosp 2021 skarzysko
Finał WOŚP 2021; grafika: Fundacja WOŚP