Dni Skarżyska 2024 z Fundacją Ludzie z Natury. Codzienne coś ciekawego!

1749
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Fundacja Ludzie z Natury to jedna z tych organizacji pozarządowych ze Skarżyska-Kamiennej, które włączyły się we współorganizację Dni Skarżyska 2024. Prawie każdego dnia fundacja zaprasza na swoje inicjatywy.

Trwają Dni Skarżyska-Kamiennej 2024. W tym roku trwają one cały tydzień. Zanim odbędzie się wielki koncert z gwiazdami, na rozgrzewkę odbywają się wydarzenia zaproponowane przez skarżyskie organizacje pozarządowe i grupy inicjatywne. Fundacja Ludzie z Natury również na takie zaprasza.

Pełny program Dni Skarżyska 2024 tutaj:

Dni Skarżyska 2024. Cały tydzień atrakcji z lokalnymi i ogólnopolskimi gwiazdami

Dni Skarżyska 2024 w Strefie LAS

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W środę Fundacja Ludzie z Natury zaoferowała wiele atrakcji w swojej siedzibie. Strefa Lokalnej Aktywności Społecznej przy ul. 1 Maja 124 po raz kolejny wypełniła się gwarem rozmów i śmiechem dzieci. W ciągu dnia można było skorzystać z placu zabaw, z małpiego gaju, jadłodzielni. Odwiedzający mogli napić się wody, kawy, herbaty oraz porozmawiać z Martyną Błaszczyk-Filipiak, która opiekuje się przestrzenią.

Odbyły się też zajęcia z gliny prowadzone przez lokalnego artystę Grzegorza Borysa, a wolontariuszki Strefy LAS poprowadziły konwersacje z języka angielskiego.

Ten bardzo intensywny dzień zakończył się wymianką ubrań. Było to już siódme wydarzenie z cyklu „Polowanie na ubranie” i po raz kolejny ilość przyniesionych ubrań pobiła wcześniejsze rekordy.

Cieszy nas duże zainteresowanie naszymi wydarzeniami. Po każdej takiej akcji wysyłamy około 120 kilogramów odzieży. Ukazuje to, jak dużo mamy rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy.Maria Filipiak – prezeska Fundacji Ludzie z Natury

Podczas wymianki można było przynieść dowolną ilość ubrań i też wziąć tyle, ile się chciało. Pozostałe ubrania fundacja wyśle do platformy Ubrania do Oddania i otrzyma za każdy kilogram 1 zł. Środki te zostaną przekazane na działania prowadzone przez fundację.

Organizując wymianki, pragniemy pokazać, że nie jest konieczne kupowanie ciągle nowych ubrań. Wystarczy przejrzeć swoją szafę, wybrać ubrania, których już nie potrzebujemy, a które są dalej w dobrym stanie, i wymienić się z innymi podczas naszego wydarzenia. Naszą główną ideą jest promowanie drugiego obiegu naszych zasobów. Bo przecież chyba każdy z nas ma u siebie w szafie ubrania, których już nie potrzebuje, a jeszcze komuś mogą się przydać.Agata Klimek – wiceprezeska Fundacji Ludzie z Natury

Co w parku przy Paryskiej? Będzie naturalnie?

W czwartek Fundacja Ludzie z Natury zaprosiła na konsultacje społeczne w sprawie potencjalnego parku przy ulicy Paryskiej. Chodzi o teren za Kauflandem, który dziś jest zapuszczony, zaniedbany i bardzo zaśmiecony, a ma potencjał na to, aby być fajnym miejscem na mapie naszego miasta.

Podczas spotkania padło wiele pomysłów, a uczestnicy liczą, że sprawa ruszy z miejsca. Szersza relacja z tego spotkania na dniach.

Fundacja zaprasza do Bazy Leśnej Oskoła i pod MCK

To jeszcze nie koniec atrakcji, jakie na Dni Skarżyska 2024 przygotowała Fundacja Ludzie z Natury.

W piątek 28 czerwca 2024 r. fundacja zaprasza do swojej drugiej bazy – Bazy Leśna Oskoła. Znajduje się ona przy ul. Działkowej w Skarżysku. Tam, w godz. 10.00–16.00, na uczestników czekać będzie zabawa w plenerze na naturalnym placu zabaw, wspólne gotowanie posiłku na ogniu, warsztaty z robienia woskowijek i pieczątek.

Jeszcze jedno spotkanie z Fundacją Ludzie z Natury w sobotę 29 czerwca 2024 r. już przy Miejskim Centrum Kultury. Tam na przybyłych od godz. 15.00 będzie czekać strefa relaksu fundacji, a w niej między innymi miejsca do wypoczynku, strefa wymiany książek, ubrań i zabawek oraz strefa artystyczna dla dużych i małych.

Fundacja Ludzie z Natury zaprasza na swoje inicjatywy w ramach Dni Skarżyska 2024

A już w lipcu Fundacja Ludzie z Natury zaprasza na Dzień Błota 2024:

Wspólnie świętujmy Dzień Błota w rytmach bębnów! Fundacja Ludzie z Natury zaprasza