Błoto i mnóstwo innych atrakcji. Tak się bawią Ludzie z Natury!

273
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dzień Błota był okazją do spotkania w Bazie Leśna Oskoła, miejscu należącym do Fundacji Ludzie z Natury. Licznie odpowiedzieli i mali, i duzi, i każdy znalazł coś fajnego dla siebie przez dwa dni zabawy na łonie natury.

Trwa lato, trwa też Lato Ludzi z Natury. Fundacja regularnie zaprasza do siebie i na swoje wydarzenia. Tak było między innymi podczas Dni Skarżyska 2024 z Fundacją Ludzie z Natury, kiedy to fundacja zaprosiła zarówno do Bazy Leśna Oskoła, jak również do Strefy LAS, a także na piknik pod Miejskie Centrum Kultury.

Dni miasta już za nami, ale lato w pełni, trwają wkacje, więc fundacja ponownie, 6 i 7 lipca 2024 roku, zaprosiła do siebie. Okazją był Międzynarodowy Dzień Błota, więc, podobnie jak rok temu, również i w tym roku czekało dużo atrakcji.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Błoto było i kusiło, co ciekawe, nie tylko dzieciaki, ale było też mnóstwo innych atrakcji. Można było te dni spędzić aktywnie albo leniwie, w zorganizowanych zajęciach lub całkiem wedle własnego uznania. Oprócz góry błota w Bazie Leśna Oskoła jest małpi gaj, są hamaki, teatrzyk, pracownia artystyczna czy polowa kuchnia.

Fundacja w te dwa zaprosiła na rozmaite zajęcia i warsztaty:

  • warsztat bębniarskie z Martyną Dolęgą DolęgART
  • jogę z Marcinem Jedynakiem
  • warsztaty kulinarne z Jagodą Szulik z „Na polu u Kopra”
  • wyrabianie kosmetyków z Marią Filipiak
  • odkrywanie tajników zmysłów z Dominiką Piwnik
  • nauka tańców latynoskich z Anną Pulut

Do Bazy Leśna Oskoła zajrzeli też leśnicy z Nadleśnictwa Skarżysko, czyli, można powiedzieć, sąsiedzi. Uczestnikom Lata Ludzi z Natury zradzali tajniki dotyczące lasu i jego mieszkańców.

Kto się zmęczył, mógł odpocząć w hamaku czy wręcz na trawie, oraz posilić się przy ognisku. Działał też sklepik, w którym też było mnóstwo przysmaków.

Zależało nam na tym, aby zaoferować uczestnikom wydarzenia różne dodatkowe aktywności, jednak ich nie przebodźcować. Już w dniu codziennym mamy wystarczająco dużo bieganiny, a podczas naszego wydarzenia zależało nam na daniu czasu rodzinom, aby mogły spędzić ten czas razem, aby budowały więzi, celebrowały wspólnie spędzony czas.Agata Klimek – wiceprezeska Fundacji Ludzie z Natury

Fundacja Ludzie z Natury dziękuje prezydentowi Skarżyska Arkadiuszowi Boguckiemu za objęcie patronatem honorowym wydarzenia, partnerom: Gminie Skarżysko-Kamienna, Klimek Nieruchomości, wodociągom MPWiK Skarżysko-Kamienna, Cukierni Lazur, Wytwórni Wód Gazowanych DAN, Nadleśnictwie Skarżysko, DolęgArt, Na Polu u Kopra oraz prowadzącym warsztaty: Martynie Dolędze z DolęgART, Marcinowi Jedynakowi, Jagodzie Szulik z „Na polu u Kopra”, Marii Filipak, Dominice Piwnik oraz Annie Pulut.