Grzegorz Rak i jego „Opowiadania nie tylko mazurskie” na spotkaniu autorskim

2086
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Grzegorz Rak, pisarz ze Skarżyska-Kamiennej, zaprezentował swoją najnowszą książkę „Opowiadania nie tylko mazurskie”. Z czytelnikami spotkał się w Miejskim Centrum Kultury.

Mieszkający w Skarżysku-Kamiennej Grzegorz Rak właśnie opublikował swoją najnowszą książkę pt. „Opowiadania nie tylko mazurskie”.

– W tych opowiadaniach i nie tylko w nich obracam się w świecie realnych zdarzeń. Nie wyobrażam sobie siebie piszącego coś fantastycznego. W każdym z bohaterów jest jakaś cząstka mnie – mówił autor.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Spotkanie autorskie odbyło się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Wraz z pisarzem opowiadania czytały Małgorzata Biela, Magdalena Wiśniewska-Ciaś oraz Anna Zakrzewska.

Opowiadania Grzegorza Raka podejmują tematykę społeczną osadzoną w bardzo realnym świecie. Autor stara się o przełamywanie w nich barier czy schematów, kruszy tematy tabu.

Poza prezentacją fragmentów książki, na spotkaniu była mowa o dzisiejszym i nie tylko dzisiejszym świecie, sytuacji społeczno-politycznej czy samotności człowieka w obecnej rzeczywistości.

Autor zdradził, że już w przyszłym roku przeczytamy jego kolejną książkę, powieść „Puzzle polskie”, która będzie traktować szeroko o sytuacji w naszym kraju.

Wśród opowiadań znajdujących się w książce są też dwa zgłaszane przez autora do konkursu o Złote Pióro Wojewody Świętokrzyskiego. Za jedno z nich, „Nareszcie w domu” wygrał konkurs w 2020 roku, a za drugie, „Bolero”, otrzymał wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu.

Nareszcie w domu – nagrodzone opowiadanie skarżyskiego pisarza Grzegorza Raka

 

Grzegorz Rak zaprosił na swoje kolejne spotkanie autorskie, które odbędzie się 1 grudnia 2021 roku o godz. 18.00 w Domu Środowisk Twórczych Pałacu Tomasza Zielińskiego w Kielcach.

Grzegorz Rak urodził się w 1960 roku w Rzeczniowie, gdzie spędził dzieciństwo. Obecnie mieszka w Skarżysku-Kamiennej. W 2018 roku wydał swoją pierwszą książkę – powieść „Miłość w Rzeczniowie”, a rok później kolejną „Fotografia. Oni i misja. Wolność” zawierającą powieść i dwie jednoaktówki.