REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dobiega końca budowa hali sportowej wspólnej dla dwóch skarżyskich szkół – II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu szkół Technicznych. Ma być gotowa od początku nowego roku szkolnego. To oznacza blisko roczne opóźnienie.

Dwie skarżyskie szkoły średnie – II Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Technicznych – będą miały nową, wspólną halę sportową. Budowa jednak miała pecha i co rusz na przeszkodzie stawały różne czynniki.

Hala dla II LO i ZST z opóźnieniem

Hala miała być oddana do użytku na jesieni 2019 roku, ale dotrzymaniu terminu przeszkodziło kilka czynników. Najważniejszym było zawalenie się południowej ściany hali w lipcu 2019 roku. Wymusiło to zmianę projektu. Wcześniej termin został wydłużony czynnikami proceduralnymi, przeszkadzała też deszczowa aura w zeszłym roku, a w tym roku pandemia koronawirusa.

Ściana hali zawaliła się w lipcu 2019 roku:

Zawaliła się ściana hali budowanej dla Mickiewicza i Elektryka. Było o krok od tragedii

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że już nic nie stanie na przeszkodzie, i jeśli tylko sytuacja z koronawirusem nie opóźni terminu powrotu do szkoły, to od września uczniowie II LO i ZST będą mieli do dyspozycji nowoczesną i przestronną halę.

Pechowa ściana hali przeprojektowana

Jak informuje nadzorujący budowę Mariusz Milczarek, inspektor ds. inwestycji Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, ściana, która uległa zawaleniu, została całkowicie przeprojektowana. Został wykonany odrębny i indywidualny projekt dla tej właśnie ściany. Są w niej trzpienie wzmacniające mające zapewnić, że podobny scenariusz się już nie wydarzy, a cała konstrukcja jest mocno uzbrojona.

Zostało kilka procent do końca

Budowa obiektu jest zaawansowana w 96%. Aktualnie trwają prace wykończeniowe. Kładzione są wykładziny na trybunach, terakota w korytarzach, wykonywana jest obróbka okien czy malowanie. Gdy z obiektu wyjdą ekipy budowlane, wejdzie inna firma, aby zamontować wyposażenie stricte sportowe. Do przeprowadzenia zostaną też odbiory.

W nowej hali będą boiska do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i nożnej oraz do tenisa ziemnego. Hala będzie podzielna kotarami na trzy części. Trybuny znajdują się na północnym krańcu hali, a zasiądzie na nich 200 osób.

Głównym wykonawcą hali jest firma Kombud

Będzie boisko i… niespodzianka, ale nie ma już dębu

W planach obu szkół jest jeszcze wykonanie boiska lekkoatletycznego na miejscu boiska trawiastego znajdującego się na terenie Elektryka.

Co do obecnego asfaltowego boiska do piłki nożnej przy Mickiewiczu dyrektor szkoły Paweł Buryło również ma plany, ale na razie nie chce ich zdradzać. Na mniejszym z boisk będzie za to m.in. parking dla rowerów.

W trakcie budowy hali ścięty został dąb posadzony w 1936 roku dla Andrzeja Bałtruszajtisa, przedwojennego dyrektora szkoły (będącej jeszcze progimnazjum, a nie liceum) w podzięce za zaangażowanie w powstanie szkoły.

Przeczytaj więcej o dębie dla Andrzeja Bałtruszajtisa:

Dąb Andrzeja Bałtruszajtisa przy II LO nie przetrwał