Mickiewicz walczy z nadwagą w rytm muzyki

2803
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

W II Liceum Ogólnokształcącym odbyła się nietypowa lekcja – uczniowie w ramach „Dnia walki z nadwagą” wraz ze swoimi nauczycielami pozbywali się zbędnych kalorii na sali gimnastycznej.

Pomysł na to, aby trochę się poruszać, a przy okazji sprawdzić poziom tkanki tłuszczowej podrzucił Michał Mańkowski, nauczyciel z Mickiewicza, wraz z samorządem uczniowskim. W efekcie cała szkoła spotkała się na sali gimnastycznej, aby poćwiczyć w rytm muzyki.

Ćwiczenia poprowadziła Ilona Piwowarczyk z Kombinatu Formy, a uczniom zaserwowała solidną porcję zumby i jumping fitnessu, czyli ćwiczeń na trampolinach użyczonych przez Kombinat. W jednym rządzie z uczniami ćwiczyli również nauczyciele oraz dyrektor Paweł Buryło. – To nasz sposób na wyrobienie dobrych nawyków. Chcemy pokazać uczniom sposoby na aktywne spędzenia czasu – mówił dyrektor.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Poza ćwiczeniami chętni mogli się zważyć oraz zbadać sobie poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. – Nie stwierdziliśmy wielu przypadków nadwagi u uczniów. Widać, że świadomość potrzeby aktywności fizycznej jest u uczniów duża. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nadwaga pojawia się często w wieku późniejszym, po 25 roku życia, gdy prowadzi się mniej aktywny tryb życia – mówił Brunon Sokołowski z Akademii Holistycznej.