REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Interaktywny plan miasta, pomysł zastępcy prezydenta miasta Andrzeja Brzezińskiego, ma zawierać informacje, kto odpowiada za daną ulicę, chodnik czy trawnik.

Zaniedbania w odśnieżaniu chodników na terenie Skarżyska, o których pisaliśmy niedawno, sprawiły, że znaczna część mieszkańców kierowała pretensje do urzędu miasta, a nie wszystkie chodniki i ulice w mieście podlegają miastu. Wiele z nich jest powiatowych, są też drogi krajowe (DK 7 i DK 42). Za wiele chodników odpowiadają wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnia czy nawet właściciele prywatnych posesji.

Zdaniem Andrzeja Brzezińskiego, plan taki ułatwi mieszkańcom kierowanie skarg na nieodśnieżone chodniki czy inne zaniedbania do właściwego podmiotu. – Zależy nam na tym, aby mieszkańcy wiedzieli, że nie wszystko jest po stronie miasta. Chcemy, żeby mieszkańcy wiedzieli, gdzie kierować uwagi, jeśli widzą zaniedbane miejsca. Nie tylko śliskie chodniki, ale też np. nieskoszone trawniki – mówi Andrzej Brzeziński.

Andrzej Brzeziński
Andrzej Brzeziński
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Na razie plan jest na etapie, nomen omen, planów. Być może, mógłby on zacząć funkcjonować jeszcze w tym roku. – Szacujemy koszty, orientujemy się co do możliwości technicznych. Chciałbym, aby działał już jesienią tego roku, przed następnym sezonem zimowym – dodaje zastępca prezydenta.

Współpracę z miastem przy stworzeniu takiego planu zadeklarowało starostwo powiatowe. – Jesteśmy przekonani, że stworzenie takiej mapy pozwoli w przyszłości wszystkim mieszkańcom odpowiednio szybko reagować, gdy firmy odśnieżające nie wywiązują się należycie ze swoich obowiązków – czytamy w piśmie podpisanym przez starostę Jerzego Żmijewskiego.

Czy interaktywny plan Skarżyska jest potrzebny?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to