Jeszcze będzie wspaniale – Muzeum Orła Białego w Skarżysku zaprasza na koncert z akcentem charytatywnym

1489
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na koncert „Jeszcze będzie wspaniale”. Wystąpią lokalni artyści – Ula Cywińska, Zbigniew Biber, Darek Bernatek oraz zespół Klimat. Koncert będzie okazją do wsparcia Jasia Czarnoty, chłopca chorego na nowotwór, który zbiera pieniądze na leczenie.

Koncert „Jeszcze będzie wspaniale” swoim tytułem nawiązuje do obecnej sytuacji naznaczonej piętnem koronawirusa. Pandemia uniemożliwiła normalne funkcjonowanie między innymi taki miejscom jak skarżyskie Muzeum im Orła Białego. Choć udało się zorganizować kilka ciekawych wydarzeń, to ich charakter daleki był od optymalnego ze względu na obostrzenia.

Koncert będzie nie tylko ucztą dla uszu wszystkich, który zdecydują się przyjść, ale też formą podziękowania dla osób  organizacji, które wsparły muzeum w tym roku i zrobiły to charytatywnie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Koncert będzie darmowy, ale organizatorzy zachęcają, aby wesprzeć zbiórkę na rzecz Jasia Czarnoty. To 4-latek, u którego nagle zdiagnozowano nowotwór jamy brzusznej – neuroblastomę. Chłopiec przechodzi leczenie, ale kwota potrzebna do tego, aby pokonał chorobę, jest ogromna.

Jaś Czarnota i jego historia:

Jaś Czarnota – syn skarżyszczanina potrzebuje ogromnych pieniędzy na leczenie

 

Podczas 90-minutowego koncertu wystąpią:

  • Ula Cywińska
  • Zbigniew Biber
  • Darek Bernatek
  • zespół Klimat

Ula Cywińska znana jest na naszej lokalnej scenie z utworów 20-lecia międzywojennego, ale tym razem zaprezentuje inny repertuar – piosenki z produkcji studia Disney. Jedną z nich „Mam tę moc”, z „Krainy lodu” zadedykuje Jasiowi.

ula cywinska skarzysko
Ula Cywińska

Zbigniew Biber wykona swoje numery popisowe, czyli piosenki Jacka Kaczmarskiego. Usłyszymy więc między innymi „Mury”, „Modlitwę o wschodzie słońca” czy „Naszą klasę”.

Zbigniew Biber - Jan Markowski - Jacek Kaczmarski - koncert - MCK
Zbigniew Biber

Darek Bernatek też specjalizuje się w polskiej klasyce rocka i muzyki rozrywkowej. Podczas tego koncertu sięgnie po utwory zmarłego niedawno Piotra Szczepanika, ale wykona też kawałki innych artystów jak Stan Borys, Czesław Niemien czy Zbigniew Wodecki.

Darek Bernatek

Zespół Klimat również sięgnie po zanany i bardzo lubiany repertuar. Poza tak znanymi polskimi wykonawcami jak Maanam, Czerwone Gitary Bajm czy Zbigniew Wodecki usłyszymy też rocka zagranicznego jak choćby hity Elvisa Presleya.

Zespół Klimat; fot. Muzeum im. Orła Białego

Koncert „Jeszcze będzie wspaniale” odbędzie się w sobotę 19 września 2020 roku o godz. 17.00 w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Słonecznej 90.
Wstęp wolny!

Tego samego dnia, ale wcześniej, w godz. 9.00–16.00 po sąsiedzku, przy Ośrodku Wypoczynkowym „Rejów” odbędzie się impreza charytatywna dla Jasia Czarnoty „Charytatywne kółko dla Jaśka”, więc koncert będzie w pewnym sensie jej kontynuacją. Będzie można bardzo miło spędzić sobotę na Rejowie.

Zobacz relację z imprezy charytatywnej dla Jasia Czarnoty – „Charytatywne kółko dla Jaśka”:

Fantastyczne „Charytatywne kółko dla Jaśka” – Skarżysko pomagało Jasiowi Czarnocie

 

 

Imprezy w Muzeum Orła Białego, które odbyły się w tym roku w muzeum, o których mowa wyżej:

Krzyżacy w muzeum w Skarżysku – seans filmowy w rocznicę bitwy pod Grunwaldem

O Polakach i Krzyżakach, Sienkiewiczu i Fordzie – w muzeum odbyła się dyskusja przed seansem filmowym

Historia, broń i muzyka – w muzeum w Skarżysku odbył się Strzelecki Puchar Lata

Strzeleckie pożegnanie lata już za nami, a przed nami kolejna impreza plenerowa w muzeum w Skarżysku – muzyczna i charytatywna

I Warszawa nie zawiodła – wystawa na 1000-lecie Bitwy Warszawskiej otwarta w Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to