Katarzyna Majewska; fot. SiePomaga
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W internecie na stronie SiePomaga trwa zbiórka na pompę insulinową dla Katarzyny Majewskiej. Skarżyszczanka od lat zmaga się z cukrzycą, na którą zachorowała jako mała dziewczynka. Teraz liczy na pomoc ludzie dobrej woli.

Katarzyna Majewska, mieszkanka Skarżyska-Kamiennej, od dzieciństwa choruje na cukrzycę typu I. Choroba utrudnia jej życie i uniemożliwia sprawne funkcjonowanie, w tym pracę. Zakup pompy insulinowej bardzo by pomógł skarżyszczance żyć normalnie. Niestety, cena jest wysoka, bo 20 tysięcy złotych, a osobom w jej wieku nie przysługuje refundacja.

Skarżyszczanka dowiedziała się o chorobie, gdy była dzieckiem.

O diagnozie dowiedziałam się, gdy miałam zaledwie 6 lat. Byłam małą dziewczynką, jeszcze wtedy zupełnie nieświadomą, z czym przyjdzie mi się zmagać. Nie było łatwo, jednak nie miałam innego wyjścia. Szybko musiałam pogodzić się z chorobą i nauczyć się z nią żyć.
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Życie jednak dalej nie oszczędzało skarżyszczanki. Już jako dorosła kobieta, matka i żona, doznała kolejnego ciosu od losu. Zmarł jej mąż.

Gdy myślałam, że wszystko mam pod kontrolą – na tyle ile mogę, żyjąc z cukrzycą – spotkało mnie największe nieszczęście, jakie można sobie wyobrazić. Zmarł mój ukochany mąż. Dziś, gdy wracam wspomnieniami do tamtych czasów, łzy same napływają mi do oczu. To była bardzo smutna i trudna lekcja… Dla mnie i dla naszej kochanej córeczki. Po śmierci męża wychowuję ją samotnie. I choć minęło już trochę czasu, nadal jest nam naprawdę ciężko pogodzić z tragedią, która nas spotkała.

Katarzyna Majewska i jej córka Wiktoria same też nie są obojętne wobec osób z potrzebami. Wiktoria kilka lat temu oddała długo zapuszczane włosy na peruki dla Fundacji Rak’n’Roll.

Ścinamy włosy na peruki i pomagamy osobom chorym onkologicznie

W ostatnich latach cukrzyca dała się Katarzynie mocniej we znaki:

W 2019 roku zupełnie niespodziewanie dostałam krwotoku w oku. Można powiedzieć, że u cukrzyków to normalne i tak się zdarza. Jednak wylew był na tyle mocny, że do dzisiaj męczę się z jego powikłaniami. Trudno mi wykonywać codzienne czynności jak, chociażby czytanie książki. Od kilku lat zmagam się również z częstą utratą przytomności, spowodowaną spadkiem cukru – najczęściej nad ranem. To bardzo uciążliwe dolegliwości, wykluczające mnie z życia.

Ratunkiem dla niej jest zakup pompy insulinowej, ale jej cena – 20 tysięcy złotych – to wydatek przekraczający możliwości finansowe chorej. W tym momencie korzysta ona z sensorów insulinowych, których cena to 255 zł za sztukę. Jeden starcza na 14 dni. To znaczny wydatek w budżecie domowym.

Katarzyna Majewska zwraca się z prośbą o pomoc do skarżyszczan oraz do wszystkich, którzy zechcieliby jej pomóc.

Przez cukrzycę musiałam zrezygnować z pracy, dlatego obecnie pobieram zasiłek z renty socjalnej. Niestety ze środków, które otrzymuję, nie jestem w stanie odłożyć potrzebnej kwoty na zakup pompy, która tak bardzo poprawiłaby komfort mojego życia.

Nigdy nie musiałam o nic prosić, a zwłaszcza ludzi o pieniądze. Wiem jednak, że muszę walczyć dalej dla mojego dziecka. Nie tracę nadziei i głęboko wierzę w to, że mogę jeszcze funkcjonować, jak zdrowe osoby. Wiem, że byłoby to możliwe, gdybym mogła korzystać z pompy insulinowej. Niestety nadal mnie na nią nie stać, dlatego zwracam się o pomoc do Was!

Jeśli chcesz mi pomóc, pamiętaj, że każda złotówka będzie dla mnie ogromnym wsparciem!
Dziękuję.
Kasia

Jak można pomóc Katarzynie Majewskiej?

Wpłacając na zbiórkę internetowa na SiePomaga. Również SMS-em:

Przekazując 1,5% podatku:

  1. Wypełniając formularz rozliczenia kliknij opcję „Wybierz organizację”.
  2. Następnie, na liście organizacji wyszukaj „FUNDACJA SIEPOMAGA” lub wpisz numer KRS „0000396361”.
  3. W polu „Cel szczegółowy 1,5%” wskaż konkretnego Potrzebującego, w tym przypadku wpisując „0236331 Katarzyna”.
Trwa zbiórka na pompę insulinową dla Katarzyny Majewskiej, mieszkanki Skarżyska-Kamiennej; grafika SiePomaga

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to