Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

W Nowy Rok, 1 stycznia 2020 roku, w Skarżysku i Bliżynie odbędą się aż trzy mecze piłkarskie. Ten z najdłuższą tradycją to spotkanie Kawalerowie – Żonaci ex-piłkarzy Ruchu Skarżysko-Kamienna.

Zobacz relację z meczu Kawalerowie – Żonaci 2020:

Kawalerowie i Żonaci Ruchu Skarżysko zagrali 62. mecz w historii

 

OGŁOSZENIA

Gdy wiele osób będzie jeszcze odsypiać sylwestrowe szaleństwo, najwięksi futbolowi zapaleńcy będą już nie tylko na nogach, ale też na boiskach. Dwa noworoczne mecze odbędą się w Skarżysku, a w Bliżynie – jeden.

Kawalerowie i żonaci Ruchu Skarżysko po raz 62.

Mecz Kawalerowie – Żonaci w wykonaniu byłych piłkarzy nieistniejącego już Ruchu Skarżysko-Kamienna to druga najdłuższa pod względem stażu noworoczna tradycja piłkarska. Dłuższą ma jedynie noworoczny trening Cracovii Kraków

1 stycznia 2020 roku mecz odbędzie się po raz 62. O godz. 12.00 na stadionie Ruchu zagrają dwa zespoły, ale już niekoniecznie złożone z byłych piłkarzy nieistniejącego Ruchu Skarżysko. Ponieważ ubywa kawalerów grających niegdyś w klubie, w tej drużynie może zagrać każdy chętny piłkarz stanu wolnego.

Skarżyski noworoczny mecz został zainicjowany przez trenera i działacza Ruchu Henryka Kozubka. Po nim funkcję organizatora przejął syn Krzysztof Kozubek, teraz sprawami formalnymi zajmuje się Jacek Mosiołek.

– Zapraszamy do udziału i jednocześnie prosimy o dobrowolne wpłaty na zakup nowych strojów. Z dotychczasowych niewiele już zostało – mówi Jacek Mosiołek.

Bilans dotychczasowych meczów to 44:17 na korzyść Żonatych.

W 2019 roku Żonaci wygrali po karnych:

Kawalerowie – Żonaci 2019: Remis i karne w meczu noworocznym Ruchu Skarżysko o Puchar Henryka Kozubka

 

Nie-Kawalerowie i Nie-Żonaci zagrają w Rynku na Dolnej Kamiennej

Dużo krótszą tradycję ma mecz rozgrywany przy klasztorku w Rynku na Dolnej Kamiennej, ale nie jest to nowość. Po raz szósty, również o 12.00, na boisko wybiegną drużyny przewrotnie nazwane Nie-Kawalerów i Nie-Żonatych. Ten mecz to inicjatywa samorządowców z osiedla, Marka Gąski i Adama Cioka, a grają w nim mieszkańcy Dolnej Kamiennej. Po meczu organizatorzy zapraszają na  poczęstunek z ogniska oraz toast za nowy rok.

Zagrają też w Bliżynie

Swój noworoczny mecz mają też mieszkańcy Bliżyna i gminy. W tym roku będzie to już czwarta edycja, a inicjatorem spotkań jest Robert Jurkiewicz, były piłkarz m.in. Granatu Skarżysko. Mecz zaczyna się o 14.00 na boisku przy bliżyńskiej szkole podstawowej.

Meczowi towarzyszy zbiórka pieniędzy na wsparcie dla dzieci z niezamożnych rodzin.

robert jurkiewicz pilkarz granat skarzysko blizyn
Robert Jurkiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here