Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W Nowy Rok, 1 stycznia 2020 roku, w Skarżysku i Bliżynie odbędą się aż trzy mecze piłkarskie. Ten z najdłuższą tradycją to spotkanie Kawalerowie – Żonaci ex-piłkarzy Ruchu Skarżysko-Kamienna.

Zobacz relację z meczu Kawalerowie – Żonaci 2020:

Kawalerowie i Żonaci Ruchu Skarżysko zagrali 62. mecz w historii

 

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gdy wiele osób będzie jeszcze odsypiać sylwestrowe szaleństwo, najwięksi futbolowi zapaleńcy będą już nie tylko na nogach, ale też na boiskach. Dwa noworoczne mecze odbędą się w Skarżysku, a w Bliżynie – jeden.

Kawalerowie i żonaci Ruchu Skarżysko po raz 62.

Mecz Kawalerowie – Żonaci w wykonaniu byłych piłkarzy nieistniejącego już Ruchu Skarżysko-Kamienna to druga najdłuższa pod względem stażu noworoczna tradycja piłkarska. Dłuższą ma jedynie noworoczny trening Cracovii Kraków

1 stycznia 2020 roku mecz odbędzie się po raz 62. O godz. 12.00 na stadionie Ruchu zagrają dwa zespoły, ale już niekoniecznie złożone z byłych piłkarzy nieistniejącego Ruchu Skarżysko. Ponieważ ubywa kawalerów grających niegdyś w klubie, w tej drużynie może zagrać każdy chętny piłkarz stanu wolnego.

Skarżyski noworoczny mecz został zainicjowany przez trenera i działacza Ruchu Henryka Kozubka. Po nim funkcję organizatora przejął syn Krzysztof Kozubek, teraz sprawami formalnymi zajmuje się Jacek Mosiołek.

– Zapraszamy do udziału i jednocześnie prosimy o dobrowolne wpłaty na zakup nowych strojów. Z dotychczasowych niewiele już zostało – mówi Jacek Mosiołek.

Bilans dotychczasowych meczów to 44:17 na korzyść Żonatych.

W 2019 roku Żonaci wygrali po karnych:

Kawalerowie – Żonaci 2019: Remis i karne w meczu noworocznym Ruchu Skarżysko o Puchar Henryka Kozubka

 

Nie-Kawalerowie i Nie-Żonaci zagrają w Rynku na Dolnej Kamiennej

Dużo krótszą tradycję ma mecz rozgrywany przy klasztorku w Rynku na Dolnej Kamiennej, ale nie jest to nowość. Po raz szósty, również o 12.00, na boisko wybiegną drużyny przewrotnie nazwane Nie-Kawalerów i Nie-Żonatych. Ten mecz to inicjatywa samorządowców z osiedla, Marka Gąski i Adama Cioka, a grają w nim mieszkańcy Dolnej Kamiennej. Po meczu organizatorzy zapraszają na  poczęstunek z ogniska oraz toast za nowy rok.

Zagrają też w Bliżynie

Swój noworoczny mecz mają też mieszkańcy Bliżyna i gminy. W tym roku będzie to już czwarta edycja, a inicjatorem spotkań jest Robert Jurkiewicz, były piłkarz m.in. Granatu Skarżysko. Mecz zaczyna się o 14.00 na boisku przy bliżyńskiej szkole podstawowej.

Meczowi towarzyszy zbiórka pieniędzy na wsparcie dla dzieci z niezamożnych rodzin.

robert jurkiewicz pilkarz granat skarzysko blizyn
Robert Jurkiewicz