Dwucyfrówka w meczu Kawalerowie – Żonaci 2024 w meczu noworocznym w Skarżysku

1224
Najmłodsi piłkarze meczu, od lewej: Miłosz Miernik, Antoni Kukulski i Filip Domański
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Mecz Kawalerowie – Żonaci Ruchu Skarżysko, który odbył się w 2024 roku, przejdzie do historii. Piłkarze Żonatych urządzili sobie ostre strzelanie i ustanowili rekord noworocznych meczów.

Pogoda w Nowy Rok nie sprzyjała poruszaniu się po boisku, ale, jak widać, nie przeszkadzała w zdobywaniu bramek. Noworoczne strzelanie rozpoczął Damian Kępa i to on został zdobywcą pierwszej bramki w tym roku.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu okazał się inny członek klanu Kępów – Zbigniew Kępa, który zdobył cztery gole. Honorowego gola dla pokonanych zdobył Miłosz Miernik i była to ostatnia bramka meczu.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jak zawsze po meczu, do drużyn i zawodników powędrowały puchary. Organizator meczu Jacek Mosiołek wręczył Żonatym Puchar Henryka Kozubka. Mniejszy puchar otrzymali też pokonani, czyli Kawalerowie, a indywidualne trofea otrzymali:

  • Zbigniew Kępa – najlepszy strzelec meczu
  • Damian Kępa – strzelec pierwszego gola w meczu i w tym roku
  • Janusz Kępa – najstarszy zawodnik meczu – 70 lat
  • Antoni Kukulski i Miłosz Miernik – najmłodsi zawodnicy meczu

Ruch Skarżysko już nie istnieje, ale, jak widać, tradycję meczów kontynuują coraz to kolejne pokolenia. Młodzi piłkarze to najczęściej synowie lub wnuczkowie byłych zawodników klubu. Oni sami już siłą rzeczy nie mogli być piłkarzami kolejarskiego klubu, ale nie tylko wychodzą na boisko, ale też strzelają gole.

Był to mecz numer 66 i po nim bilans pojedynków wynosi 45:21 dla Żonatych. W meczach nie ma remisowych rozstrzygnięć.

Mecz miał również rowerowy akcent. W trakcie meczu na stadion zajechali kolarze Skarżyskiego Towarzystwa Cyklistów, którzy w Nowy Rok odbywają swój pierwszy w roku trening.

W organizacji meczu w tym roku pomógł klub Protor Dziki Skarżysko-Kamienna, który swoje mecze ligowe rozgrywa właśnie na obiekcie nieistniejącego już Kolejowego Klubu Sportowego Ruch Skarżysko-Kamienna.

Mecz noworoczny Żonaci – Kawalerowie to wśród cyklicznych wydarzeń w Skarżysku wydarzenie zdecydowanie najstarsze. Pierwszy mecz odbył się w 1959 roku, a wzorowany był na noworocznym treningu Cracovii Kraków, więc najprawdopodobniej skarżyski mecz pod względem stażu jest drugi w Polsce po krakowskim. Pomysłodawcą starcia Kawalerów i Żonatych w Skarżysku był Henryk Kozubek, nieżyjący już trener i działacz Ruchu Skarżysko. Teraz mecz od jego nazwiska zwany jest też Pucharem Henryka Kozubka. Po nim organizację meczu wziął na siebie jego syn Krzysztof Kozubek, a obecnie dba o to Jacek Mosiołek, również były piłkarz kolejarskiego klubu. Mecz odbywa się nieprzerwanie od 1959 roku w Nowym Roku z wyjątkiem roku 2021, kiedy to ze względu na obostrzenia pandemiczne spotkanie musiało być przełożone i odbyło się w weekend majowy.

Kawalerowie – Żonaci 1:11

Bramki: Miłosz Miernik – Zbigniew Kępa 4, Jarosław Mosiołek 2, Damian Kępa, Bartłomiej Bilski, Albert Bińkowski, Artur Domański, Krzysztof Ciok

Kawalerowie: Igor Hentka – Przemysław Szlęzak, Zbigniew Szlęzak, Tomasz Domański, Filip Domański, Krystian Szcześniak, Tomasz Szeloch, Michał Chrzan, Mariusz Domański, Maciej Niziołek, Miłosz Miernik, Kamil Jezierski, Mateusz Winter, Antoni Kukulski

Żonaci: Janusz Kępa, Dominik Borowiec – Piotr Pulut, Marcin Kobryń, Artur Domański, Bartłomiej Bilski, Sławomir Miłek, Zbigniew Kępa, Jarosław Mosiołek, Damian Kępa, Dariusz Glijer, Dariusz Ocias, Łukasz Kądziela, Krzysztof Ciok, Albert Bińkowski, Marcin Miernik

Sędziowali: Jacek Mosiołek, Łukasz Kądziela