Wiersze Elżbiety Jach i Marzanny Kruk – Miejskie Centrum Kultury zaprasza do Kawiarni Literackiej

1731
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Bohaterkami najbliższej edycji Kawiarni Literackiej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej będą Elżbieta Jach i Marzanna Kruk, które zaprezentują swoje tomiki wierszy.

Tydzień po specjalnym wydaniu Kawiarni Literackiej MCK pt. Moja Niepodległa” z okazji Narodowego Święta Niepodległości, autorzy i wielbiciele poezji mają okazję do kolejnego spotkania w murach skarżyskiego domu kultury.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Tym razem zebrani zapoznają się z nowymi wierszami dwóch członkiń skarżyskiej Grupy Literackiej Wiklina, które zaprezentują zbiory swoich wierszy. Będą to:

  • „Między słowami” Elżbiety Jach, opiekunki Wikliny,
  • „Portrety z cieniem” Marzanny Kruk.

Spotkanie w Kawiarni Literackiej MCK odbędzie się w piątek 16 listopada 2018 roku o godz. 17.00. Wstęp jest wolny.

Zapraszamy!

Elżbieta Jach mieszka w Skarżysku Kościelnym. Z wykształcenia jest pedagogiem, absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Pisze wiersze, fraszki, aforyzmy, limeryki oraz bajki dla dzieci i dorosłych. Debiutowała w almanachu „Świat i my” w 1987 r. Wydała m.in.:

  • sześć wierszowanych bajek dla dzieci „Bajki z przysłowiami” (1995),
  • zbiór fraszek, aforyzmów i wierszy satyrycznych „Tere fere kuku” (2006),
  • trzy tomiki poezji „… a sosny niebo przesuwają” (2005), „W cieniu wikliny” (2009), „Niecodzienność” (2012),
  • zbiór fraszek i utworów satyrycznych „Słowo daję” (2015),
  • książeczkę dla dzieci „Góra Skarbów” (2015).

Jej utwory znajdują się w ponad 30 antologiach, almanachach, pracach zbiorowych i wydawnictwach pokonkursowych. Jest laureatką wielu nagród. Jedne z ważniejszych to statuetka Powiatowe Dęby w 2016 r. i statuetka Talent Roku w 2017 r. Otrzymała również zaszczytny tytuł „Zasłużony dla Gminy Skarżysko Kościelne”. Związana z Grupą Literacką Wiklina od początku jej istnienia, a od pięciu lat jest jej opiekunką.

Marzanna Kruk pochodzi z Gubina w województwie lubuskim. Obecnie mieszka na wsi, niedaleko Starachowic. Jest nauczycielką języka polskiego, pracuje również jako szkolny doradca zawodowy. Poezją interesuje się od wielu lat. Debiutowała w „Tygodniku Starachowickim” w 1996 roku. W 2007 r. wygrała XI Konkurs „Slam Poetry”. Należy do skarżyskiej Grupy Literackiej Wiklina. Jej wiersze ukazały się w 2014 r. w almanachu „Wiklinowe strofy”, a w 2015 wydała swój pierwszy tomik poezji „Oczarowania”. Od 2017 r. jest członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich.

kawiarnia literacka mck skarzysko kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to