REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Po dłuższej przerwie miłośnicy literatury i muzyki ponownie spotkali się w Kawiarni Literackiej MCK. Okazją była niedawno nadeszła jesień. Stąd tytuł tego wieczoru  – „Jesienne impresje”.

Ponad rok trzeba było czekać na to, aby móc spotkać się w Kawiarni Literackiej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Jesień, która niedawno się zaczęła, jest idealną porą na to, aby cieszyć się poezją i muzyką.

Tytuł tak długo wyczekiwanego spotkania nawiązywał tytułem do aktualnej pory roku. Wieczór „Jesienne impresje” odbył się w niedawno odnowionej sali kawiarnianej MCK w Skarżysku.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Spotkanie skarżyskich literatów zazwyczaj okraszone jest muzyką i od niej się piątkowe spotkanie zaczęło. Dla zebranych zaśpiewała Urszula Cywińska. Jej pierwszym utworem była muzyczna adaptacja wiersza „I znowu jesień…” autorstwa Elżbiety Jach do muzyki Kamila Kondka.

Ula Cywińska śpiewała tego wieczoru więcej, ale kolejne utwory to już hity muzyczne dwudziestolecia międzywojennego.

Z jesiennym repertuarem wystąpili też Sławomir Bogusiewicz oraz Mirosław Pardela.

Reszta repertuaru tego wieczoru to już wiersze, przeplatane fraszkami. Swoje dzieła prezentowali członkowie Grupy Literackiej „Wiklina”: Marzanna Kruk, Małgorzata Biela, Barbara Obara, Ewa Michałowska-Walkiewicz, Bożenna Kiełkiewicz, Anna Zakrzewska, Marian Frąk, Michał Kojara oraz kierująca grupą „Wiklina” Elżbieta Jach.

A już w sobotę zapraszamy na Noc Bibliotek w Skarżysku-Kamiennej:

Randka w ciemno… z książką, filmy i poczęstunek – taka będzie Noc Bibliotek 2021 w Skarżysku

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to